אמנות אמונית במכללת תלפיות

בטקס מרגש במעמד ראש העיר חולון וראשי מכללת תלפיות נפתחה תערוכת בוגרות המסלול לאמנות במכללת תלפיות תשע"ו בגלריה חנקין בעיר חולון.שמונה עשרה סטודנטיות אשר סיימו את המסלול בהוראת האמנות התמודדו עם מכלול נושאים : נשיות בעולם המודרני, אמונה ואמנות והתמודדות עם אובדן בתוך ההקשר הדתי-אמוני.

ליאת עפרי ו11/07/2016

ששון בהגון אורן ופישר בתערוכה (צילום: איילת חזקיה ושיר טויטו)

בגלרית חנקין בחולון נפתחה השבוע (א') תערוכת הבוגרות של המסלול לאמנות במכללת תלפיות. את התערוכה אוצרות אורלי עזרן וטל יזרעאל ומציגות בה 18 מהסטודנטיות במכללה. התערוכה הנוכחית שהינה הראשונה המוצגת מחוץ למכללה נפתחה בטקס חגיגי במעמד:ראש העיר חולון מר מוטי ששון, ראש מכללת תלפיות בנימין בהגון, מנכ''ל המכללה קותי אורן, דיקאנית הסטודנטים, אושרה דויטש, מנהלת גלרית חנקין גב' פיוטה אונגר ויתקין, אוצרות התערוכה טל יזרעאל ואורלי עזרן, מנחי הפרויקט מורי המסלול לאמנות וכמובן הבוגרות הנרגשות ובני משפחותיהם.

חלק מהבוגרות הצעירות בחרו להתמודד עם נושאים כאובים כדוגמת אובדן בן משפחה, אובדן תינוק ולהבדיל התמודדות עם אובדן של נישואין. בחלק גדול מהעבודות ההתמודדות מלווה במסר אופטימי של התחלה חדשה ויציאה מעצב לשמחה ולעשייה. נושא נוסף שמעסיק קבוצה גדולה של סטודנטיות הן תופעות חברתיות עכשווית ותרגומן לשפה אמנותית.

ראש העיר חולון, מוטי ששון ציין את הרמה הגבוהה של העבודות והיצירתיות של סטודנטיות המכללה והודה על שיתוף הפעולה של המכללה עם העיר חולון.

ראש המכללה בנימין בהגון צטט מדברי הרב קוק על חשיבות האמנות וסיפר על תכניות המכללה להתרחבות ולהתבססות בעיר חולון לטווח ארוך. בהגון ציין את הקשר המיוחד בין העירייה והמכללה המתבטא בעבודה חינוכית של סטודנטיות המכללה במוסדות החינוך בעיר במהלך השנה, ובא לידי ביטוי גם בתערוכה המתקיימת עתה.

ד"ר מתי פישר הזכיר בדבריו את ספרו של דון יהודה אברבנאל מתקופת הרנסנס "דיאלוגי ד'אמורה" שבו ישנה העלאה על נס של מקומה של היצירתיות והדמיון במסגרת ההתקרבות לנשגב.

בתערוכה כאמור עבודות מסוגים שונים והיא כוללת עבודות רישום, פיסול, צילום, ועבודות וידאו. הן מתייחסות לחוויות אישיות ולאומיות בשפה אמנותית עכשווית, תוך שילוב המטען האמוני של הסטודנטיות. המשפחות נשארו עד שעה מאוחרת לראות את פרות העשייה של הסטודנטיות הבוגרות. על פי הסמכת המל"ג למסלול לאמנות, הסטודנטיות יקבלו תואר בוגר בהוראת האמנות, וימשיכו כל אחת בדרכה המקצועית בתחום החינוך וההוראה.

התערוכה תוצג בימים: ד' תמוז - כ"א תמוז, תשע"ו (10.7.16 - 27.7.16) ב"גלריה חנקין" - רחוב חנקין 109 חולון.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ו', ח' כסלו התש"פ 06.12.2019
פרשת ויצא
כניסה: 15:55 | יציאה: 17:25
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS