ראש הממשלה נתניהו ב'עלה נגב': "ואהבת לרעך כמוך' מתייחס ליהודי, מוסלמי ונוצרי"

דברי ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו במהלך ביקור שערך הבוקר עם רעייתו שרה בכפר השיקומי "עלה נגב- נחלת ערן". עוד ציין: "הרגש העמוק ביותר של חמלה והזדהות הוא ההכרה שלכל אחד ואחת יש נשמה" 

ליאת עפרי ו31/07/2016

(צילום: לנס הפקות)

הכפר השיקומי "עלה נגב - נחלת ערן", המהווה חלק מרשת 'עלה' בישראל, המטפלת באנשים עם מוגבלויות שכליות התפתחותיות קשות, אירח  את ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה נתניהו- בעצמה פסיכולוגית ילדים, לביקור מיוחד שכלל סיור בכפר השיקומי, ביקור בגן ילדים מיוחד שלומדים בו ילדים עם מוגבלויות קשות לצד ילדים רגילים, מפגש עם מטופלים מבוגרים במצבים מורכבים, שנפגעו בתאונות דרכים ותאונות אחרות במהלך חייהם ומפגש עם עשרות בנות השירות הלאומי, ומתנדבים רבים בכפר. את הביקור ליוו יו"ר הכפר אלוף (מיל') דורון אלמוג, מנכ"ל רשת עלה הרב יהודה מרמורשטיין ומנכ"ל הכפר אבי וורצמן.

ראש הממשלה ורעייתו נחשפו למקרים קשים ביותר המצריכים שיקום ארוך בכפר ולעובדה שאין כיום עדיין בית חולים שיקומי בכל אזור הדרום, כאשר המטופלים נאלצים לנסוע פעמים רבות עד אזור המרכז כדי לקבל את הטיפול לו הם זקוקים.

נתניהו ציין: "זהו מפעל חיים שתהיה לו משמעות לדורות, זה לא דבר של מה בכך, זה בא מתוך עומק הנשמה. אנחנו מתרשמים מהעזרה הגדולה שאתם מקבלים מכולם.  אני חושב שיש פה שני דברים שעולים - אחד, זה הדבר היהודי, האנושי, העמוק ביותר - 'ואהבת לרעך כמוך'. 'לרעך' זה יכול להיות נער או נערה, ילד או ילדה, איש או אשה. זה יכול להיות יהודי, מוסלמי, בדואי ונוצרי, או רוסי או אתיופי. זה פשוט ביטוי של הרעיון הנאצל ביותר לא רק של דאגה - אלא אהבה. הרגש העמוק ביותר של חמלה והזדהות הוא אולי ההכרה בדבר השני שהוא העמוק ביותר, שלכל אחד ואחת יש נשמה. העשייה שלכם היא הביטוי המזוקק ביותר, הצלול ביותר, התמציתי ביותר של הרעיון של אנושיות".

רעיית רה"מ הגב' שרה נתניהו: "המלה 'שילוב' כל כך נכונה כאן, החל מהמובן הכי מצומצם מהבחינה הפסיכולוגית, של שילוב ילדים עם מוגבלויות וילדים רגילים, והחל בשילוב כל הקהלים, האוכלוסיות, הגילאים, העמים. יש כאן ילדים נוצרים, בדואים, מוסלמים ויהודים, ילדים וילדות. זה מעבר למלה הרגילה של חינוך זה תיקון עולם, זה פשוט להיות אדם טוב יותר. אני חושבת שכאן זה מיקרוקוסמוס של העולם שהיינו רוצים שיהיה. שיהיה עולם של סובלנות, קבלה, שילוב ושאין אף אחד שהוא שונה". 

במהלך הסיור פגשו ראש הממשלה ורעייתו שרה בין השאר את מאור משה המתגורר עם משפחתו במושב נבטים. במהלך תפקידו כשוטר יס"מ נורה ונדקר בפיגוע לפני שנה, ופונה לביה"ח במצב של הלם כשהוא סובל  מנזק מוחי. במהלך הביקור סיפרו לבני הזוג כי כעת הוא זקוק לעזרה בשיקום מהיסוד וללמוד מההתחלה להתלבש, להתרחץ ולאכול. כשנשאל מה חלומו העיקרי ישר ציין משה: 'לחזור למשטרה בהקדם האפשרי'.

יו"ר הכפר, חתן פרס ישראל, האלוף במיל' דורון אלמוג ציין בדבריו: "ביקורו של ראש הממשלה ורעייתו הגברת שרה נתניהו ב'עלה נגב - נחלת ערן', הוא בבחינת מסר חברתי רב עוצמה המעיד על מחויבותה של ממשלת ישראל לפיתוח הנגב תוך דאגה לחלשים ביותר בחברה. זו הבשורה החברתית שמביא עימו 'עלה נגב - נחלת ערן' כמקום המבטא הרמוניה יוצאת דופן בין כל מרכיבי החברה בישראל".

מנכ"ל הכפר, אבי וורצמן אמר: "דרך חשיפה וחיזוק המודעות כלפי אנשים עם מוגבלויות וצרכים מיוחדים, נוכל ליצור חברה חסונה וחזקה יותר. הביקור החשוב והאחריות  העמוקה של ממשלת ישראל והעומד בראשה לפיתוח הכפר, יחזקו ויאיצו את תהליכי הפיתוח בכפר יחד עם שותפינו מ JNF, קרן היסוד ותומכים רבים נוספים".

מנכ"ל רשת מרכזי 'עלה' הרב יהודה מרמורשטיין אמר: "הביקור המרגש והחשוב מחזק ומעצים את פעילות 'עלה נגב - נחלת ערן' בפרט ורשת 'עלה' כולה, בדאגתה לחלש ובפעילותה לכינון חברת מופת ולתיקון עולם".

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום א', כ"ב טבת התש"פ 19.01.2020
פרשת וארא
כניסה: 16:25 | יציאה: 17:56
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<ינואר, 2020>
אבגדהוש
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS