נפטר רבה הראשי של חיפה הרב שאר ישוב הכהן

הרב שאר ישוב הכהן רבה של העיר חיפה הלך לבית עולמו בגיל 89.סגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן  ספד לו: "הרב שאר ישוב כהן היה רגיש מאוד לכבודם של המתדיינים בבית הדין ועסק רבות בפתרון בעיות של עגונות ומסורבות גט כמה סמלי שהרב, שהיה מבכירי תלמידיו של הרב קוק זצוק"ל נפטר ביום פטירתו.

 

עמי שרון ו05/09/2016

(צילום: יבגני יעקובוביץ באדיבות מכללת שערי משפט)

הרב שאר ישוב הכהן רבה של העיר חיפה הלך לבית עולמו בגיל 89. פארמדיק איחוד הצלה דורון שפיר סיפר:''הוזעקנו ע"י מוקד איחוד הצלה לביתו של הרב לאחר שדווח שהוא ללא דופק וללא נשימה לצערנו הרב נפטר ולא התחלנו בביצוע פעולות לבקשת המשפחה''.

ראש הממשלה בנימין נתניהו מביע צער על פטירת הרב שאר ישוב הכהן, רבה של העיר חיפה.

ראש הממשלה נתניהו: ״הרב שאר ישוב הכהן היה תלמיד חכם גדול שחתר תמיד לאחדות בעם ישראל, כפי שפעל למען חיבור בין חלקי הציבור השונים בעיר חיפה, שם שירת את הציבור כרב הראשי לעיר במשך למעלה מ-30 שנה.הוא שילב בחייו ספרא וסייפא: לחם במלחמת השחרור בשורות האצ״ל, נפצע בקרב על ירושלים העתיקה, נפל בשבי הירדני ולימים התגייס לצה״ל. הרב שאר ישוב היה נעים הליכות, גאון ובקיא, שרתם את תורתו לעשיית חסד ולהנחלת שלום בינינו. הוא הותיר אחריו דיינים ותלמידים רבים, תושבים ושכנים שהיה להם למנהיג רוחני וכתובת הלכתית, וסיפורים רבים - עמוקים ומרתקים - שימשיכו להזכיר לנו את דמותו גם בדורות הבאים. יהי זכרו ברוך״.

נשיא המדינה התייחס הלילה לפטירתו של הרב שאר ישוב הכהן זצ״ל, ואמר:"שמעתי בצער על פטירתו של הרב שאר ישוב הכהן, רבה הראשי של חיפה, איש ספרא וסייפא לוחם באצ״ל, מגיבורי ירושלים שנפצע בקרבות על ירושלים ואף נפל בשבי הירדני. הרב שאר ישוב היה ממנהיגי הציבור היחידים והמיוחדים בדורנו, איש דעה ושיחה, תלמיד חכם, מורה דרך ואדם שהיה ׳איש על העדה׳ בכל דרכיו והליכותיו. תנחומי העמוקים למשפחתו ולתלמידיו הרבים."

סגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן שהכיר את הרב שאר ישוב כהן בתפקידו כמנכ"ל בתי הדין ספד לו: "הרב שאר ישוב כהן היה רגיש מאוד לכבודם של המתדיינים בבית הדין ועסק רבות בפתרון בעיות של עגונות ומסורבות גט, התייחס לכל מקרה כאילו הוא המקרה היחיד. קיימתי איתו קשר הדוק במסגרת כהונתו כראב"ד בחיפה, תפקיד שמילא במסירות רבה, הקפיד על סדרי העבודה של הדיינים ועובדי המינהל לטובת המתדיינים.כמה סמלי שהרב, שהיה מבכירי תלמידיו של הרב קוק זצוק"ל נפטר ביום פטירתו. הרב הקים עולה של תורה בחיפה, העמיד דורות רבים של רבנים ודיינים במכון אריאל אותו הקים והיה מקורב מאוד לרב אליהו זצוק"ל.חבל על דאבדין ולא משתכחין."

מערכת בתי הדין הרבניים פרסמה הודעת אבל על פטירתו של הרב הראשי וראש אבות בתי הדין בחיפה הרב שאר ישוב כהן. מנהל בתי הדין הרבניים הרב שמעון יעקבי אמר כי "הרב שאר ישוב כהן שהיה מזקני וחשובי הרבנים והדיינים בישראל עיצב לאורך שנות דור את החיים היהודיים בחיפה ואת בתי הדין הרבניים בחיפה ובצפון בפרט. הרב זצ"ל גידל וטיפח דורות של דיינים ורבנים במכון הרי פישל שבנשיאותו ובבית אריאל בירושלים. הרב שאר ישוב כהן היה מתלמידיו של אהרון הכהן - אהב שלום, רדף שלום, אהב את הבריות וקרבן לתורה. יהי זכרו ברוך".

מכון צומת אבל על לכתו ללא עת של הרב שאר ישוב הכהן, שבמשך שנים רבות סייע למכון בפעולותיו בשדה ההלכטכני ובשדה הגיור והיה מחברי הוועדה המייעצת של השנתון תחומין. הרב ישראל רוזן ראש המכון אומר כי דמותו של הרב שאר ישוב היא סמל לציונות הדתית בדורות האחרונים. רב ואיש ציבור, לוחם במלחמת העצמאות ובמלחמת הדעות בנועם ומתוך מאור פנים. הוא יחסר לנו ולרבים ממוקיריו ושומעי לקחו.

לווית הרב תצא בבוקר ב-9 מביתו לכיוון היכל העיריה בשעה 10 משם לישיבת מרכז הרב בירושלים

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ב', י"א כסלו התש"פ 09.12.2019
פרשת וישלח
כניסה: 15:56 | יציאה: 17:26
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS