שר התיירות יריב לוין :"ענף התיירות עובר מהפכה ''

הזדמנויות עסקיות, מענקים להקמת מלונות, וקיצור הליכי תכנון ובניה - אלה חלק מהנושאים שנידונו היום בכנס ראשון מסוגו של משרד התיירות בעקבות כניסה לתוקף של התיקון לחוק התכנון והבניה שהוביל שר התיירות יריב לוין.

רות עפרי טאוב ו21/09/2016

(צילום: גדעון שרון לע״מ)

הכנס, שהתקיים במלון מצודת דוד בירושלים עסק במשמעויות של הכרה בבתי מלון שיידונו בות"ל כתשתית לאומית בהליך מקוצר. כמו כן הוסבר ליזמים על אפשרות לקבל תוספת של עד 20% לזכויות הבניה של מלונות לטובת מגורים. מהלך זה יגביר את הכדאיות הכלכלית, יפחית ליזם את הסיכון, יגדיל את מקורות המימון ויקצר את משך החזר ההשקעה הראשונית.

שר התיירות יריב לוין אמר בכנס: "ההיענות הגדולה של יזמים אשר הגיעו היום לכנס מעידה על המהפכה שעובר ענף התיירות בחודשים האחרונים. חוק המלונות והמענקים שמשרד התיירות נותן לשם עידוד הקמת מלונות, בדגש על מלונות עממיים, יביאו להגדלת היצע החדרים, להקמת מלונות עממיים, לשיפור המוצר התיירותי הישראלי ולהוזלת מחירי הנופש לתיירות הנכנסת ולתיירות הפנים כאחד. אני חושב שיש כאן הזדמנות אמיתית אליה ארתום גם את הבנקים. בכוונתי להיפגש בקרוב עם ראשי הבנקים ולצרפם למהלך".

ראש העיר ירושלים, ניר ברקת בירך על קיום הכנס ואמר, בין היתר, בהקשר של שיווק התיירות כי: "ירושלים היא מותג חזק יותר מישראל". ברקת הוסיף כי תיירות היא מנוע הצמיחה הגדול ביותר שיש לישראל, כאשר מדברים על היקף המועסקים. עוד אמר ברקת כי עיריית ירושלים חיברה את התיירות לתרבות, שכן הן ניזונות אחת מהשנייה באופן הדדי ומדובר למעשה באשכול עסקים שמשתלבים עם אירועים מחוללי תיירות, כמו פסטיבל האור, פסטיבל הצלילים, מרתון ירושלים ועוד.

מנכל משרד התיירות אמיר הלוי הזמין את היזמים להיפגש עם אנשי המשרד כדי לקבל כל סיוע אפשרי, תוך שהוא מציין את יחסי הגומלין המצוינים שיש למשרד מול הרשויות המקומיות בכל הקשור לפיתוח תשתיות תיירותיות ושיווק. הלוי הוסיף כי המשרד משווק את האטרקציות הייחודיות של ישראל בחו"ל, ובונה "מוצרים תיירותיים" כמו ארץ המדבר לאירופאים בחורף שתהווה אטרקציה של תיירות אתגרית תוך חיבור לשדה התעופה החדש בתמנע.

בכנס השתתפו (ע"פ סדר הדוברים): דורון אהרון, סמנכ"ל לפיתוח תשתיות והשקעות, משרד התיירות; עו"ד עובד קדמי, יועץ משפטי, משרד התיירות; דלית זילבר, יו"ר הוועדה המחוזית ירושלים; מיקו ארדיטי, אדריכל; עו"ד יהודה רוה, מייצג יזמים; צחי חג'ג', יזם; נאווה אלינסקי-רדעי, מתכננת הות"ל, מייק סקה, מהנדס העיר הרצליה.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום א', י"ז כסלו התש"פ 15.12.2019
פרשת וישב
כניסה: 15:58 | יציאה: 17:29
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS