פתרונות פשוטים ויעילים לעיצוב הבית עבור משפחות מרובות ילדים

בעוד שלא קל לנהל משק בית המכיל כמה וכמה ילדים קטנים ובני נוער, ישנם פתרונות יצירתיים שונים אשר מסייעים להורים להסתדר ולשמור על בית מסודר יחסית. גם בתחום עיצוב הפנים וריהוט הבית ניתן למצוא לא מעט פתרונות ייעודיים ויצירתיים אשר הופכים את ההתנהלות בבית למסודרת, פשוטה ויעילה יותר.

עידן הראל ו18/12/2016

(צילום: יינון סולומון)

ילדים הם ברכה גדולה, וכאשר הבית מכיל כמה וכמה ילדים בגילאים שונים, כפי שקורה במשפחות דתיות ברוכות ילדים רבות, הרבה פעמים נוצר בבית בלגאן לא קטן, עליו מנסים ההורים להשתלט מדי יום.

בעוד שלא קל לנהל משק בית המכיל כמה וכמה ילדים קטנים ובני נוער, ישנם פתרונות יצירתיים שונים אשר מסייעים להורים להסתדר ולשמור על בית מסודר יחסית. גם בתחום עיצוב הפנים וריהוט הבית ניתן למצוא לא מעט פתרונות ייעודיים ויצירתיים אשר הופכים את ההתנהלות בבית למסודרת, פשוטה ויעילה יותר.

מספה מודולארית וכלים בלתי שבירים ועד חיפוי קיר תלת מימד -  פתרונות יצירתיים

דוגמה טובה לפריט ריהוט מרכזי עבור סלון או פינת טלוויזיה בבית עם הרבה ילדים הוא ספה מודולארית - כזו המורכבת מכמה חלקים שונים אשר ניתנים להפרדה ולהרכבה מחדש באינספור צורות שונות. ספה מסוג זה עשויה להיות מורכבת, למשל,משני מזרוני יחיד קשיחים יחסית, מספר מזרונים בצורת קובייה, כריות בגדלים ובצורות שונות ועוד. כך, גם הילדים יכולים לשחק עם הספה ולהרכיבה על פי הצורך (כתלות במספר הילדים הנמצאים כרגע בסלון או כתלות בפעילות בה הם עסוקים כרגע), וגם כמובן ההורים יכולים לשנות את סידור הספה בהתאם לצורך - סידור מסוים עבור מצב בו המשפחה יושבת יחדיו לזמן משפחתי בסלון, סידור אחר למצבים בהם מגיעים אורחים וכו'.

גם בתחום המטבח ניתן למצוא פתרונות ייעודיים עבור בתים עם ילדים קטנים. דוגמה טובה לכך היא סטים של כלים בלתי שבירים, דוגמת כלי אוכל, צנצנות וכד' העשויים פלסטיק או חומר בלתי שביר אחר. כלי זכוכית שבירים מהווים סכנה של ממש כאשר יש הרבה ילדים בסביבה אשר עלולים להיפצע משברי הזכוכית במקרה וכלי נשבר. כלים בלתי שבירים הם גם בטיחותיים יותר וגם אין צורך לחדש את המלאי מפני שהם אינם נשברים כל כך בקלות...

גם בתחום אביזרי עיצוב הפנים הקבועים ניתן למצוא פתרונות שונים לבית תוסס ומלא בפעילות של ילדים בגילאים שונים. כפי שנראה מיד, בתחומים מסוימים פתרונות יעילים שונים כוללים שימוש בפולימרים וחומרים מתקדמים אחרים.

הגנה מפני פינות חדות וחיפוי קיר תלת מימד פולימרי

הורים רבים לילדים קטנים מעוניינים להגן על ילדיהם מפני מפגעים פוטנציאליים בבית, דוגמת פינות של קירות או אזורים שונים בחדר האמבטיה בהם קיימת סכנה של החלקה ופגיעה. בתחום זה משתמשים כיום במגוון מוצרים מבוססי פולימריים שונים, דוגמת נישות ומעקות, חיפוי קיר תלת מימד ועוד. פאנלים וחיפויים שונים מאפשרים להגן מפני פינות חדות, אזורים המועדים לסכנת החלקה ומפגעים פוטנציאליים נוספים, ומאפשרים גם לעצב אזורים שונים בבית באופן דקורטיבי בצורה פשוטה וזולה יחסית.

הפולימריים המתקדמים מהם עשויים אותם חיפויי קיר, פאנלים דקורטיביים ושאר אלמנטים פופולאריים בתחום עיצוב הפנים כיום הם חומרים אשר אינם נשחקים או נהרסים בקלות, ויחזיקו מעמד בצורה טובה לאורך זמן גם בבית מלא ילדים אשר אוהבים לשחק ולהשתולל ולכן הרבה פעמים נוטים להרוס פריטים שונים בבית...

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ו', ט"ו כסלו התש"פ 13.12.2019
פרשת וישלח
כניסה: 15:56 | יציאה: 17:26
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS