תלפיות חוגגת 80 בהפקה ענקית עם אלפי בוגרות

מכללת תלפיות לחינוך ציינה 80 שנות חינוך והכשרת מורים באירוע ענק בהשתתפות אלפי בוגרות. ראש המכללה בנימין בהגון:" השכלנו להצמיח אילן ששורשיו מרובין ואחוזים היטב באדמת ארץ ישראל". אורח הכבוד האלוף במיל. דורון אלמוג שקיבל  את אות "יקיר תלפיות" :"חינוך אמיתי הוא לתת מעצמנו לחוליות החלשות בחברה הישראלית". 

 

עמי שרון ו22/06/2017

(צילום: ליבי תעיזי מכללת תלפיות)

(צילום: ליבי תעיזי מכללת תלפיות)

בימית 2000 התכנסו אלפי בוגרות מכללת תלפיות לחינוך למפגש מחזור וטקס לציון 80 שנות חינוך והכשרת מורים. האירוע נפתח במפגשי מחזורים שחולקו על פי המסלולים השונים במכללה ובכל מתחם התקבצו גם אנשי צוות ההוראה מאותו המסלול למפגש עם הבוגרות. בהמשך התקיים טקס באולם המרכזי לאחר שירת התקווה פתחו את האירוע בדברי ברכה ראש המכללה בנימין בהגון ונשיא המכללה, פרופסור נחום רקובר. אורח הכבוד היה האלוף במיל, חתן פרס ישראל ויו"ר על"ה נגב נחלת ערן, דורון אלמוג שזכה לקבל את אות "יקיר המכללה" על פועלו למען ילדים עם צרכים מיוחדים. את האות העניקו ראש המכללה, בני בהגון, נשיא המכללה, פרופ' נחום רקובר, מנכ"ל המכללה, קותי אורן ונציג ההנהלה, יעקב סולר.

אלמוג סקר את פעילותו להקמת הכפר על"ה נגב ודיבר על בנו ערן שסבל משיתוק מוחין ונפטר וסימן לו את מסלול חייו באזרחות:"למרות שהוא מעולם לא דיבר ולא קרא לי אבא, ערן היה האדם המשפיע בחיי ומי שהתווה לי את הדרך לעשייה חברתית למען החלשים בחברה. חינוך אמיתי הוא לפעול למען הילדים המיוחדים ואני קורא לכל המורות ואנשי ההוראה של המכללה להתנדב דווקא במקומות הקשים ביותר".

בהמשך הוקרן סרטון שסקר את תולדות המכללה ובו ברכות של ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר החינוך נפתלי בנט.

נשיא המכללה, פרופסור נחום רקובר ברך "שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה". ואמר:" זוהי הגשמת חלום על מכללה עברית בעיר הראשונה. איזה פלא הוא שאלפי בוגרות עומדות בשערייך מכללת תלפיות".

נציגת הבוגרות, יעל הויכוזר  אמרה:"תקופת הלימודים מעוררת געגוע. אני מעריכה את ארגז הכלים שקיבלתי במכללה ואת השליחות שהחדירו בי להגיע לכל ילד וילד".

ראש המכללה בנימין בהגון אמר: "במכללת "תלפיות" השכלנו להצמיח אילן ששורשיו מרובין ואחוזים היטב באדמת ארץ ישראל, בערכיה החינוכיים היעודיים והיהודיים ומעליו ענפים המהווים נוף אנושי המורכב מרבגוניתה של האוכלוסייה בארץ, הלומדים את מקורותינו היהודיים לצד השכלה אקדמית נרחבת ועכשווית  וכל זאת במגמה שתלמידותינו תהיינה הנר שימשיך להדליק דורות רבים של ילדים במערכת החינוך בעם ישראל. שורשים שכל רוח הנושבת בארץ ובעולם לא תוכל לעוקרו".

לאחר הדוברים נהנו הבוגרות מהמופע" גשר ההלכה" בהשתתפות ג'קי לוי וחנן יובל. את האירוע הפיקו צוות האירועים של המכללה:נציג ההנהלה יעקב סולר, דיקאן הסטודנטים, אושרה דויטש וחברת "עט תקשורת" בהנהלת דובר המכללה, עמיעד טאוב.

במקביל מופץ השבוע בכל בתי הכנסת בארץ העיתון "80 שנות חינוך" שהפיקה המכללה ובו סקירה של תולדותיה וראיונות עם ראשי המכללה והמסלולים, בוגרות בולטות וסטודנטיות מצטיינות.

 

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ב', ה' ניסן התש"פ 30.03.2020
פרשת צו
כניסה: 18:20 | יציאה: 19:50
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<מרץ, 2020>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS