מיכל פלסטיק

היום ניתן למצוא מגוון עצום של מכלי פלסטיק שונים, אשר מגיעים בגדלים שונים, בצורות שונות ונועדו למטרות שונות לחלוטין. לצורך העניין, אנשים רבים לוקחים איתם ללימודים או לעבודה מיכל פלסטיק עם אוכל. המכל מאפשר לאוכל להישאר טרי לאורך היום. מצד שני, ישנם מכלי פסלטיק ענקיים אשר מגיעים לנפחים עצומים של עד 8000 ליטרים ואף יותר.

ו17/07/2017

(צילום: pixbay)

היום ניתן למצוא מגוון עצום של מכלי פלסטיק שונים, אשר מגיעים בגדלים שונים, בצורות שונות ונועדו למטרות שונות לחלוטין. לצורך העניין, אנשים רבים לוקחים איתם ללימודים או לעבודה מיכל פלסטיק עם אוכל. המכל מאפשר לאוכל להישאר טרי לאורך היום. מצד שני, ישנם מכלי פסלטיק ענקיים אשר מגיעים לנפחים עצומים של עד 8000 ליטרים ואף יותר. מכלים אלו אינם משמשים כמובן לצרכים פרטיים, אלא נעשה בהם שימוש לצרכים השונים של התעשיות השונות. היתרון העצום שלהם נעוץ בעובדה כי הפלסטיק הינו חומר חזק ועמיד, אשר כמעט ואינו מושפע מפגעי מזג האוויר. מכלי פלסטיק רבים שנעשה בהם שימוש בתחומי התעשייה השונים, ניחנו בעמידות בפני עומסי העמסה והם אינם מושפעים מחומרים פעילים.

מהם השימושים של מיכל פלסטיק בתעשייה במגזר הפרטי?

כאמור, מגוון רחב של תעשיות שונות בוחרות להשתמש במכלי פלסטיק לצורך שימושים שונים ומגוונים. אחד השימושים הנפוץ ביותר הינו הובלה ואחסון של מוצרים וחומרים שונים, כגון תרופות, מוצרי קוסמטיקה, כימיקלים שונים, מזון ועוד. מעבר לכך, ניתן להשתמש במכלים העמידים האלו גם לצורך אגירת מי גשמים, מקווה מים או בריכות דגים. ניתן למקם את המכלים האלו על הגג, או לחילופין להטמיע אותם בקרקע לצורך שימוש יעיל יותר.

מספר דברים שכדאי לדעת לגבי מיכל פלסטיק

כאמור, מכלי פלסטיק נחשבים לנפוצים ביותר בתחום התעשייה כמו גם בתחום הפרטי, בשל העמידות והחוזק שלהם. חשוב להבין כי ניתן היום למצוא בשוק מגוון עצום של מכלים שונים, המגיעים בגדלים שונים ובעלי איכות וחוזק משתנים. המחיר תלוי גם בשימוש שאליו נועד המכל, היות ושימושים שונים זקוקים לתכונות חומר שונות. ניתן כמובן לרכוש מיכל יד שניה, ובכך ליהנות ממחיר נוח יותר או לחילופין לשכור מכלי פלסטיק לצורך שימוש לתקופה קצרה בלבד. היום עם התפתחות הטכנולוגיה ניתן לראות מכלי פלסטיק משוכללים יותר, אשר מסוגלים לבצע ייעודים לא קונבנציונאליים. למשל, ניתן היום למצוא מכלי פלסטיק אשר מחליפים את חביות היין המסוריות, ומאפשרים בכך לייצר יין איכותי בצורה פשוטה ויעילה יותר.

מה כדאי לדעת לגבי מחזור של מכלי פלסטיק?

אומנם ניתן לרכוש מכלי פלסטיק חדשים, אך למה לא לתרום לאיכות הסביבה ולמחזר? בצורה כזו, ניתן לרכוש מכלים משומשים במצב טוב, לחסוך כ - 50% מהמחיר המקורי וגם לעשות משהו נחמד למען כדור הארץ. מכלי פלסטיק משומשים עוברים כמובן ניקוי יסודי ובדיקה על מנת לוודא כי המוצר תקין ואין בו שום פגם. מכלי פלסטיק אשר שימשו להעברה של חומרים מסוכנים או שנמצא בהם פגם כלשהו, מועברים לגריסה על מנת להשתמש בהם שוב בתור חומר גלם בתעשיית הפלסטיק.

לסיכום, היום ניתן לראות מגוון נאה של מכלי פלסטיק רבים אשר מגיעים בצורות ובגדלים שונים. לכל מיכל פלסטיק ניתן למצוא את התפקיד שלו, ואסור לשכוח כי ניתן למחזר אותו ולהשתמש בו בשנית. 

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ד', כ"ה טבת התש"פ 22.01.2020
פרשת וארא
כניסה: 16:25 | יציאה: 17:56
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<ינואר, 2020>
אבגדהוש
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS