הרב יצחק יוסף: ''להמשיך בתיקון חוק הכשרות ולמנוע הטעיה של הציבור''

הראשל"צ הגר"י יוסף הגיב להחלטת בג"ץ בנושא הכשרות: "אני קורא לחברי הכנסת להמשיך לחוקק את חוק הכשרות, באופן שלא תתאפשר הצגת מצג כשרותי שאינו נכון ושיכול לגרום להטעיית הצרכן".

עמי שרון ו13/09/2017

(צילום: באדיבות גל אורן)

זכור, עם הגשת עתירת הארגונים השונים לבגץ, העבירה הכנסת בקריאה טרומית הצעת חוק שתתקן את הפרשנות המשפטית החדשה שניתנה לחוק הקיים, על פי התיקון לא תתאפשר הצגת מצג כשרותי מכל סוג שהוא ללא אישור הרבנות מקומית.

הראש"ל הוסיף עוד, "חברי הכנסת מתבקשים לדאוג לציבור שומרי הכשרות שהינם רוב אזרחי ישראל, ולמנוע מצב שבו כל בעל עסק יוכל להצהיר כי המקום כשר ללא פיקוח ראוי ועל ידי כך נגיע ל'בזאר כשרות'. אזרחי ישראל מעוניינים בכשרות ואינם נדרשים לפלפולים המשפטיים אליהם הגיעו שופטי בית המשפט היום"."הדבר משמעותי בפרט כשמדובר ב'עמך בית ישראל' שרובם שומרים כשרות ועשויים להיכשל באופן חמור".

הרבנות הראשית:"בית המשפט יצר מבוכה ומכשול גדול לשומרי הכשרות בישראל"

בית המשפט קבע היום כי בית העסק לא יוכל לכתוב את המילה כשר וכן כל מצג כשרותי אחר, אך יוכל לכתוב את הסטנדרטים ההלכתיים שעל פיהם הוא פועל. באמצעות פסיקה זו פוגע בית המשפט בצרכן אשר מעוניין לצרוך כשרות ואינו בקיא בכלל הסטנדרטים ההלכתיים. זהו יום שחור עבור כלל צרכני הכשרות במדינת ישראל.מחובתנו להתריע כי במתן האפשרות לבית העסק להציג את עצמו כשומר על כללי הכשרות מבלי פיקוח ראוי וגוף רגולטורי מוסמך, נפתח פתח להונאות כשרותיות קשות ומורכבות ששום גוף לא יאכוף, אין מי שיערוב לצרכן המזון ש "מצג האמת" מתנהל על פי ההלכה הסדורה והמסורת היהודית.

הרב הראשי הגר"ד לאו בתגובה לפסק הדין: מתן אפשרות לבעל עסק להציג עצמו ככשר בשעה שלמעשה אינו קיבל את כשרות הרבנות הראשית, היא מכשול גדול, וכדברי השופט רובינשטיין בפסק הדין: "מדרון חלקלק אשר עלול להטעות את תכליתו של חוק הונאה בכשרות ובעיקר להטעות את הצרכנים".

הרבנות הראשית תמשיך לעמוד על המשמר וכגוף האמון על נושאי הכשרות תמשיך לתת את השירות האיכותי והכשר ביותר עבור עם ישראל.בימים אלו מתקיימות ישיבות אינטנסיביות של צוות ההיגוי להסדרת מתווה הכשרות החדש שיתקן את הליקויים שהיו בעבר ויצעיד את עולם הכשרות לדרך המלך.


מרכז ליב"ה בעקבות פסיקת בג"ץ בנושא הכשרות: "שוב הוכח שבית המשפט העליון פועל בצורה מקוממת וחסרת אחריות ביחס לזהותה היהודית של המדינה. הרי אין מי שיתיר לשווק תרופות בצורה שרירותית תחת הכותרת מפוקח ללא אישור משרד הבריאות. אבל בכל הקשור להלכה וליהדות בג"ץ מרשה לעצמו לקדם אג'נדה ולפרוץ פרצות. נמשיך לקדם חקיקה שתסדיר את סמכותה של הרבנות הראשית הממלכתית בענייני היהדות וההלכה במדינת ישראל".

ח"כ אלעזר שטרן (יש עתיד): אני מברך את החלטת בג" צ בנוגע לכשרות בישראל. המשוואה שנוצרה כאן שכשרות = שחיתות חייבת להשתנות. מערך הכשרות חייב לחזור להיות מערך שדואג לכשרות עבור אזרחי מדינת ישראל ולא מערך שדואג בעיקר לג'ובים למקורביםולא לכשרות עצמה. הם מרחיקים אנשים לא רק מכשרות אלא מהיהדות כולה.

 

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ה', י"ד כסלו התש"פ 12.12.2019
פרשת וישלח
כניסה: 15:56 | יציאה: 17:26
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS