החוק החדש בפורטוגל - מגורשי פורטוגל זכאים לאזרחות פורטוגלית

אם גם שורשי המשפחה שלכם מפורטוגל, ייתכן שאתם זכאים לאזרחות פורטוגלית. הכל על התיקון לחוק והמשמעויות שלו - לפניכם.

עידן הראל ו15/10/2017

(צילום: pixbay)

בתחילת שנת 2015 התבשרנו כי ממשלת פורטוגל, כמו גם ממשלת ספרד, אימצה תיקון לחוק המאפשר לצאצאי גירוש פורטוגל לקבל אזרחות פורטוגלית - בהליך פשוט (כל זמן שניתן להוכיח כי מקורות המשפחה אכן מפורטוגל, באמצעות שם משפחה למשל) ומבלי לוותר על האזרחות הנוכחית בה מחזיק מבקש האזרחות. מוערך, כי בעולם יותר מ - 2.5 מיליון צאצאים של אותו הגירוש, באזור סוף המאה ה - 15, של כשני מיליון יהודים (על פי הערכות). אם גם שורשי המשפחה שלכם מפורטוגל, ייתכן שאתם זכאים לאזרחות פורטוגלית. הכל על התיקון לחוק והמשמעויות שלו - לפניכם.

התיקון המאפשר הוצאת אזרחות פורטוגלית - תיקון הוגן ומבורך

בשנת 1492 גורשו יהודי ספרד, וחלק מהם נמלט לפורטוגל. בשנת 1497 החלו תהליכים של התנצרות בכפייה ליהודי פורטוגל (מה שהפך אותם לאנוסים, אשר בחלק גדול מן המקרים המשיכו לשמור על המסורת היהודית בדלתיים סגורות) וחלק מיהודי פורטוגל הצליחו לברוח - זהו גירוש יהודי פורטוגל. מיליוני יהודים נסו על חייהם מפורטוגל וספרד למדינות אירופה השכנות, לארצות הברית ולארצות צפון אפריקה. אותם המגורשים, ברחו בעור שיניהם ואת רוב רכושם הותירו מאחור - לא רק בשל הצורך להימלט במהירות, אלא גם בשל איסור שחל על הוצאת כספים ודברי ערך (כמו גם איסור על נוצרים לסייע ליהודים, מחשש שמא אמונתם הנוצרית תושפע מכך) מתחומי המדינה.

צו הגירוש בוטל רק כמעט 500 שנים לאחר שנכנס לתוקף, בטקס סמלי, ובשנים 2012 - 2015 בוצעו תיקונים לחוק, גם בספרד וגם בפורטוגל, המאפשרים לצאצאי אותם שנים קשות והגירוש - לשוב ולקבל אזרחות פורטוגלית בתהליך מקוצר.

ההליך מתאפשר לכל מי שיודע ששורשי משפחתו מפורטוגל - ויהיה עליו להוכיח קשר למדינה, כמו למשל שם משפחה (גם אם הוא אינו שם המשפחה שלכם כיום) אופייני לפורטוגל, מסורת או זיקה למסורת יהודי פורטוגל, ולעיתים שליטה בסיסית בשפה.

אזרחות פורטוגלית - מדוע כדאי לשקול הוצאת כזו?

אזרחות פורטוגלית הינה אזרחות שניתן להחזיק בה לצד כל אזרחות אחרת, ומכיוון שמדינת פורטוגל שייכת לאיחוד האירופי - מדובר, למעשה, על אזרחות אירופאית לכל דבר ועניין. הנפקת אזרחות פורטוגלית מקנה למחזיק בה את האישור הבלתי תלוי והקבוע להתגורר בכל מדינות האיחוד האירופי, ללמוד במוסדות להשכלה גבוהה (בחלק ממדינות האיחוד האירופי מדובר על לימודים מקצועיים באיכות גבוהה, ובעלות סמלית או בחינת לבעלי אזרחות אירופאית), לעבוד ולעשות עסקים במדינות האיחוד, ולעבור בין מדינה למדינה באופן חופשי.

האזרחות המתקבלת אינה בעלת תוקף - היא שלכם לכל החיים, אין צורך להגיע לפורטוגל במהלך קבלת האזרחות, וניתן להעביר את האזרחות בהעברה דורית, מאב לבן, ללא הגבלת תוקף.

המרכז הישראלי לאזרחות פורטוגלית - מלווים אתכם בכל צעד בדרך

המרכז הישראלי לאזרחות פורטוגלית מתמחה בליווי זכאים בתהליך הנפקת האזרחות הפורטוגלית - בתהליך שקוף, בשיטה פשוטה וברורה, ותוך ליווי מקצועי המיודע בכל נבכי החוק הפורטוגלי. מי שנבדק ונמצא כי הוא אינו זכאי להנפקה של אזרחות פורטוגלית - מקבל את כל כספו בחזרה.

מאות בקשות לאזרחות פורטוגלית שכבר אושרו, נציגות מקומית בפורטוגל המאפשרת התמודדות מהירה וטובה יותר עם עיכובים או שלבים בלתי צפויים בהליך הוצאת האזרחות, וליווי מקצועי אישי של קבוצת עורכי דין המתמחה בהגירה והוצאת אזרחות פורטוגלית, מבטיחים הליך פשוט ומוצלח, לקראת אזרחות אירופאית. כיום תוכלו גם אתם, לבדוק בהליך מקוון קצר, אם אתם זכאים לאזרחות פורטוגלית.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום שבת', ט' כסלו התש"פ 07.12.2019
פרשת ויצא
כניסה: 15:55 | יציאה: 17:25
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS