ירידה לצורך עלייה

צביקה קליין, חוזר משליחות במיאמי פלורידה וקורא לציבור הדתי לאומי להתגייס להצלת יהדות התפוצות

צביקה קליין ו26/08/2007

פעילות הסברה של שלחי בני עקיבא באנגליה

''כשאתם מנסים לדמיין תמונה של מיאמי, פשוט תחשבו על גן עדן עלי אדמות'' כך אמרו לנו עוד בארץ כהכנה לשליחות והאמת לא רחוקה מהתיאורים: חופים מדהימים, ארמונות פאר השוכנים על הים, מכוניות נוצצות, חנויות ספרים בגודל של קניון מלחה הכוללות בית קפה פנימי למקרה שתהיה צמא, ולא תרצה להזיז אצבע ועוד ועוד...

אך פרט לדברים הנפלאים האלה, באזור דרום פלורידה יש את הריכוז השלישי בגודלו של יהודים בארה''ב וכשיש המון יהודים, יש גם הרבה אוכל וכך נולדו להן כ-80 מסעדות כשרות באזור, עשרות בתי-הכנסת, בתי הספר ואפילו מכללה יהודית כשרה למהדרין. אוכל כשר תמצאו בכל סופר ציבורי, לפעמים אף בשר ומאפים טריים, עיתון מעריב יום-יומי בעברית ובקיצור, על פניו לא קשה להיות שם יהודי.

אין ספק, נוח להם. אפילו יותר מידי נוח ולנו בישראל נוח להגיד ''שישלחו כסף''. רובם נולדו למשפחות מבוססות וממשיכים את דרכי הורים ברכישת מקצועות נחשבים ונחשקים. המיתוס קרוב מאוד למציאות: אין יהודים עניים! ואם כן, הם יסתירו זאת כל עוד נפשם בם. נכון שכסף הוא דבר מועיל ביותר, אבל אם נהיה לרגע ריאליים, אם ניתן לאחים שלנו להמשיך ולחיות שם, הם פשוט ייעלמו! כל המחקרים מראים זאת, ההתבוללות הורגת אותנו.

הנוער היהודי של היום, שהם דור שלישי אחרי השואה לא רואה צורך גדול בעליה לישראל ודווקא מאוד מעוניין להשתלב בחברה הכללית. הנוער של היום בתפוצות, כבר לא יוצא להפגנות למען ישראל או עובר מדלת לדלת לגייס כספים למד''א. הם מפונקים יותר ומרוכזים בדבר אחד בלבד - העתיד שלהם. אני מצטער מאוד לבשר את הבשורה, אבל רובם לא רואים את ישראל כאלטרנטיבה למקום מגורים לפחות לא בשנים הקרובות.

למה הם לא מתעניינים? למה הם לא עולים? לזה דרוש הרבה יותר מאשר מאמר, אבל דבר אחד אני כן יכול להגיד לציבור שלנו, הדתי לאומי:
צאו מהאדישות, האחים שלנו בתפוצות הולכים ונעלמים! כשאנחנו מתלבטים לאיזה סוג בית-ספר לשלוח את הילדים שלנו כשבכל מקרה הם יקבלו חינוך יהודי בסיסי, יש הורים שצריכים להחליט האם לילדים שלהם יהיה חינוך יהודי בכלל. צאו לשליחות והושיטו יד להצלת יהדות התפוצות.

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

 1. יישר כח לשליחי בני עקיבא העולמית
  (26/08/2007)
  לכל השליחים המדהימים של בני עקיבא - המשיכו בעבודת הקודש!!! יישר כח!
 2. הצלה??????
  (27/08/2007)
  מה נסגר איתך צביקה? אנחנו צריכים להציל אותם? המושיעים הגדולים ממדינת ישראל שבה הכל טוב? לצעירים היהודיים בתפוצות יש היום הרבה יותר גישה למידע זמין וחופשי משהיה לדור ראשון ושני לשואה. כבר לא מוכרים להם יותר את "ארץ ישראל שבה הכל טוב ". הצעירים היהודיים בתפוצות יודעים היום טוב מאוד שכסף שנתרם למדינת ישראל לא תמיד (בלשון המעטה) מגיע ליעדו. לכן, בואו נתקן קצת גם את המדינה שלנו. בואו "נציל" גם קצת מהחברה הקרובה שלנו. בואו לא נרוץ "להציל" את מי שבסך הכל צריכים קצת הכוונה.
 3. אולי אני לא אובייקטיבית, אבל הכתבה מאוד יפה ומרגשת
  (27/08/2007)
  באמת יפה, ישר כוח צביקה!
 4. השואה השקטה בעיצומה- בואו להושיט יד!
  (28/08/2007)
  צביקה אתה תותח!
 5. מחפשת במהירות הבזק מתנדבת שתעזור לי בצרכים אישיים!!!
  (16/09/2007)
 6. מחפשת במהירות הבזק מתנדבת שתעזור לי בצרכים אישיים!!!
  (16/09/2007)
  בס"ד אני בחורה מוגבלת פיזית כל צד שמאל שלי משותק {תודה לאל אני מתהלכת בלי כל כלי עזר{קביים או עגלת נכים} אני זקוקב למתנדבת שיש לה נסיון לעבוד עם מוגבלת כדי לעזור לי לעשות את הדברים שלה הם נראים פשוטים מידי ולאדם המוגבל הם יותר קשים!!! אין למתנדבת מה לפחוד ממני אני לא עם איזה מחלה מדבקת חלילה!!! אשמח מאוד שלבחורה יהיה ניסיון קודם לעבוד עם מוגבלים!!! אין לי אימ"ל את התשובה נא לרשום ת.ד. 1756 רחובות בתודה יהודית משה
יום ה', ז' כסלו התש"פ 05.12.2019
פרשת ויצא
כניסה: 15:55 | יציאה: 17:25
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS