מבצע גיוס תרומות לרבנות הצבאית

קרן לה''ב לחיזוק היהדות בצה''ל יזמה  אירוע מיוחד לגמלאי צה''ל הדתיים והודיעה על פתיחת מבצע התרמה.

חיים נחתומי ו27/08/2007

הרב הראשי הרב רונצקי (צילום: אלעד יצחק)

קרן לה"ב לחיזוק היהדות בצה"ל יוזמת בימים אלה פניה לציבור הרחב לתרום כספים שישמשו לחיזוק פעילותה של הרבנות הצבאית. התרומות שייאספו יועברו לקרן לי"בי כתרומה ייעודית, שכן קרן זו אינה מעבירה כספים באופן שוטף לרבנות הצבאית כפי שהיא נוהגת עם חילות אחרים.

הקריאה לתרום משאבים להעמקת העשייה היהודית בצה"ל יצאה מהכינוס השנתי השני למורשת האלוף במיל' הרב שלמה גורן זצ"ל והרבנות הצבאית, שהתקיים לאחרונה באתר 'יד לשריון' בלטרון שעמד בסימן 40 שנה למלחמת ששת הימים ואיחוד העיר ירושלים.

חלקו הראשון של האירוע הוקדש למפגש ראשון מסוגו של גמלאי צה"ל דתיים עם הרב הראשי לצה"ל תא"ל הרב אביחי רונצקי. החלק המרכזי נפתח על ידי יו"ר קרן לה"ב סא"ל מיל' פיני איזק, שסקר את הישגי העמותה ויעדיה העיקריים ובראשם- גיוס התרומות עבור הרבנות הצבאית.

איזק הציג סיפורים אישיים אודות הרבנים הראשיים לצה"ל הרב גורן זצ"ל ואלוף מיל' הרב גד נבון זצ"ל.
לאחר מכן נשאו דברים הרב הראשי לצה"ל תא"ל הרב רונצקי, יו"ר עמותת 'יד לשריון' אלוף מיל' חיים ארז ורבה הראשי של חיפה הרב שאר ישוב כהן, בנו של הרב 'הנזיר' וגיסו של הרב גורן. כן הוקרנו מצגות מתקופת הכוננות שלפני מלחמת ששת הימים, תמונות מימי הלחימה וצילומי מטס של חיל האוויר לאחר שחרורה של בירת ישראל. בפאנל דוברים העיד אלוף מיל' יוסי בן חנן על שיחותיו המאלפות עם הרב גורן.

כתב גלי צה"ל במלחמת ששת הימים, רפי אמיר, השמיע הקלטות מקוריות מאותם ימים וסיפר על הפריצה לעיר העתיקה. יורם זמוש, שהניף את הדגל על הכותל המערבי יחד עם סא"ל משה סטמפל (סטמפלה) ז"ל, סיפר על הערבים המנוצחים ברחבת הכותל, שהפסידו במערכה ועם זאת ביקשו למנוע את הנפת דגל ישראל, ולכן חיילי צה"ל נאלצו לעשות זאת בכוח. הרב אריה שלום, נהגו של הרב גורן במלחמת ששת הימים, תיאר את הנסיעה מהכותל המערבי לבית לחם ולקבר רחל המשוחררים, את שיחתו של הרב גורן בפני הלוחמים בגוש עציון טרם צאתם לקרב שבו נכבשה העיר, ואת היותם הראשונים לקבל את כתב הכניעה של תושבי חברון. הרב ישראל אריאל, שהיה במפקדת החטיבה של אל"מ מרדכי (מוטה) גור, סיפר גם הוא על הליכי הרוח בעת הקרבות ותיאר את העלייה להר הבית עם הרב גורן ומוטה גור.

לדבריו, אל"מ גור לא האמין כי המקומות הקדושים יישארו בידינו זמן רב, וכאשר הציע לו הרב גורן לקבור את חללי צה"ל בהר הזיתים השיב לו מוטה כי "מוטב שהללו ייקברו בהר הרצל". חתנו של הרב גורן, ד"ר ישראל תמרי, הציג פכים קטנים מההווי המשפחתי. רב המועצה האזורית מטה יהודה אל"מ מיל' הרב יוסי הראל, הקריא את ברכתו של אלוף מיל' ישראל טל, שגם הוא נכח בכינוס.

משתתפים נוספים היו אל"מ מיל' מאיר פעיל, תא"ל מיל' משה ענבר. מקהלת הרבנות הצבאית בניצוחו של רס"ן משה מונה רוזנבלום הנעימה במיטב שיריה ואת הערב הנחה הסופר והעיתונאי הוותיק שאול מייזליש. תצוגת המולטימדיה הופקדה בידיו האמונות של אביעד פיקרש.

המעוניינים לתרום לפעילות הרבנות הצבאית מוזמנים ליצור קשר עם סא"ל מיל' פיני איזק, יו"ר קרן לה"ב- בכתובת: רח' הרב נסים 8 ראשון לציון 75258, טל'- 03-9662211.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

  1. שלום
    (20/04/2009)
    למה אין תמונה?
יום א', כ"ב טבת התש"פ 19.01.2020
פרשת וארא
כניסה: 16:25 | יציאה: 17:56
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<ינואר, 2020>
אבגדהוש
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS