נישואים וגירושין - ברבנות או בחוץ?

היום נפתח "כנס שדרות לחברה במכללה האקדמית ספיר ובסינמטק שדרות", בכנס התקיים גם מושב נישואים וגירושין - ברבנות או בחוץ? שעסק בין היתר ברבנות, בנישואים, באלטרנטיבות המצויות היום ובגירושין.מנכ"ל המשרד לשירותי דת , עו"ד עודד פלוס: "בן גוריון לא היה אדם דתי ובכל זאת מייסדי המדינה החליטו שלרבנות הדתית תהיה את הסמכות על הנישואים בישראל"

עידן הראל ו08/03/2018

(צילום: Pixabay)

"העם היהודי מאבד מספרים עצומים בעקבות התבוללות כל שנה", כך עלה היום במושב "נישואים וגירושין - ברבנות או בחוץ?" בכנס שדרות לחברה במכללה האקדמית ספיר

עוד דיברו במסגרת המושב גם הרב ד"ר יואל בן נון, עו"ד סמדר דקל נעים, ראש היחידה המשפטית ועורכת טקסטים בארגון "הויה" - "ישראל חופשית" ועו"ד בתיה כהנא דרור, מנכ"לית ארגון מבוי סתום למען מסורבות גט ועגונות

לדבריה של דקל נעים: " לא ייתכן שב- 2018 המפתחות לחירותה של האישה ימצאו בידי הגבר, זוגות רבים מעדיפים להימנע משעריה של הרבנות וזוגות רבים אינם יכולים להיכנס לשערי אלה. בשנתיים האחרונות יש עלייה מדהימה בזוגות שממסדים את היחסים שלהם מחוץ לדלתות הרבנות. אוכלוסיית ישראל צומחת אך אוכלוסיית הנרשמים לנישואים יורדת.".

הרב ד"ר יואל בן נון ציין: "יש היום המון אופציות שהמדינה מאפשרת, אך מי שבוחר לקחת חלק בטקס הנישואים חב בתוכו את הקידושין, וקידושין מחייב את השתלבות הדת ולכן יחויב במידת הצורך גם בהליך הגירושין. 

כנס שדרות 2018 בסימן "ישראל 2028" מתקיים במכללה האקדמית ספיר ובסינמטק שדרות זו השנה ה-15. בכנס לוקחים חלק בין היתר: המפכ"ל, אלוף פיקוד דרום, שרת התרבות והספורט, שר התחבורה, שר הכלכלה, מנכ"ל משרד האוצר ובכירים רבים נוספים במערכת הציבורית, במשק ובאקדמיה בישראל.

בהתאם לקו המנחה של הכנס החברתי הגדול בישראל הכנס כולל דיבייטים חריפים ומושבים אקטואליים תוך הסתכלות לישראל של העשור הבא. בין מושבי הכנס השנה: מלחמת התרבות בישראל, מעמדה של מגילת העצמאות 70 שנה לאחר קום המדינה, הדרת נשים בישראל, נשים וביטחון לאומי, מה צפוי בבתי הסוהר שלנו בעוד 10 שנים, נישואין וגירושין - ברבנות או בחוץ?, המנהרות הביולוגיות - משבר המים והשפכים בעזה והשפעתו על ישראל, התיישבות צעירים והגשמה בפריפריה בעשור הבא, שירות לאומי חובה? ומהי הנוסחה לצבא ממלכתי בישראל, מצב החינוך, חדשנות אזורית, היחלצות מהעוני, תעסוקה בהיי-טק, מוסר כליות - השתלות בישראל, ביקורת בזמן אמת ואפקטיביות הביקורת במעמד מבקר המדינה, תפקיד מרכזי הספורט, הכל צפוי והרשות לא מוכנה לגשם ועוד.

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ו', כ"ז טבת התש"פ 24.01.2020
פרשת וארא
כניסה: 16:25 | יציאה: 17:56
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<ינואר, 2020>
אבגדהוש
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS