איך תדעו איזו מכונת תפירה מתאימה לכם?

מכונות תפירה מספקות הרבה יותר מאשר אפשרות לתקן בקלות ובמהירות את אותו החוט שנפרם במכנסי הטריינינג של הילד. בחירה במכונת תפירה ביתית או תעשייתית, מאפשרת עיצוב ויצירה של מגוון עצום של פרוייקטים לתפירה ורקמה על בד; והיא מאפשרת לצד זאת, לטפח תחביב יצירתי ויעיל, בו אין גבול ליצירתיות. אם אתם בדרך לבחור מכונת תפירה חדשה, המאמר הזה הוא עבורכם - הכנו ארבעה טיפים לבחירת מכונת תפירה שתהיה המתאימה לכם בדיוק.

אביעד ברטוב ו16/04/2018

(צילום: pexels.com)

 מכונות תפירה ביתיות מול מכונת תפירה תעשייתית

כל סוגי מכונות תפירה נחלקות לשתיים - מכונות תפירה ביתיות ותעשייתיות. לדוגמה, החברה היצרנית מהגדולות בעולם לייצור מכונות תפירה Juki, מציעה מכונת תפירה יוקי לשימושים בייתיים, כמו גם מכונות תפירה תעשייתיות ואוברלוק juki (תעשייתי). ההבדל במרבית המקרים בין מכונות תפירה ביתיות לתעשייתיות הוא הספק וסגנון העבודה - מכונות תפירה בייתיות מציעות מגוון נרחב של תפרים ואפשרויות, ואילו מכונות תפירה ואוברלוק תעשייתיות מציעות הספקים גבוהים ומהירות עבודה גבוהה, לצד אפשרויות מצומצמות ו"ענייניות" של תפרים, למשל.

אילו בדים אתם מתכננים לתפור?

חשוב להתאים את סוג מכונת התפירה שתבחרו לסוגי הבדים שאתם מתכוונים לתפור. יש מכונות תפירה כמו מכונת תפירה יוקי, שיאפשרו תפרים מגוון נרחב של בדים, כולל בדים עדינים כמו משי ובדים גסים כמו דנום (ג'ינס). תצטרכו ללמוד כיצד מפעילים את מכונת התפירה שלכם, להחליף מחטים וחוטים בראש המכונה בהתאם לבד שאתם תופרים ולבחור בסוג התך (התפר) בתבונה.

מכונות תפירה אחרות, מאפשרות עבודה עם מגוון מצומצם יותר של בדים.

מכונת תפירה חדשה או מכונת תפירה מיד שניה?

בעוד הבחירה ברכישה של מכונת תפירה חדשה ונוצצת היא בעלת יתרונות ברורים, גם היום, מכונות תפירה יוקי למשל, מחזיקות מעמד ומספקות שירותים יעילים וטובים לרוכשים אותן במשך שנים רבות - ולכן אין מניעה מבחירת מכונת תפירה יד שניה, ואפילו אוברלוק juki (תעשייתי) ניתן לרכוש מיד שניה ולהשתמש בו למשך שנים רבות ללא קושי. כשאתם בוחרים מכונת תפירה יד שניה, חשוב שתדעו שאתם בדרך כלל מוותרים על אחריות. הקפידו לרכוש מכונת תפירה מתוחזקת ושמורה, כולל חוברת ההפעלה המקורית שלה.

אפשרויות נוספות

כיום, תוכלו למצוא מכונות תפריה המציעות מגוון אפשרויות מעבר לתפירה, כמו למשל תפר דמוי אוברלוק המאפשר "סגירה" של מכפלת במהירות וביעילות; רקמה וקישוטי בדים מעבר למגוון עצום של סוגי תכים; תאורה פנימית מובנית המאפשרת עבודה נוחה גם בשעות הערב ואף מבלי להאיר את החדר כולו; ועוד. הבחירה במכונת תפירה המספקת גם תפירה איכותית, במגוון נרחב של תפרים ובאפשרויות נרחבות של סוגי בדים וסגנונות; לצד אפשרויות נוספות לאפליקציות ורקמה, לקישוט יצירות התפירה שלכם או לתפירת פרויקטים חזקים שישמשו אתכם לאורך זמן רב - תאפשר שנים רבות של הנאה מכל מכונת תפירה שתבחרו. תתחדשו!

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ו', כ"ו שבט התש"פ 21.02.2020
פרשת משפטים
כניסה: 16:50 | יציאה: 18:21
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<פברואר, 2020>
אבגדהוש
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS