הורים חילוניים ודתיים נגד הפורום החילוני: "גוררים את מדינת ישראל לתהליך של הנתקה מהיהדות"

ארגון הורים ופעילי שטח שהוקם בשבועות האחרונים ונקרא "הפורום הציבורי לישראל יהודית ודמוקרטית", מבקש לייצר תגובת נגד להתקפות של ארגון הפורום החילוני כלפי היהדות במרחב הציבורי ובמוסדות החינוך.

אביעד ברטוב ו29/05/2018

(צילום: צלם: שירלי גנון)

הפורום הציבורי החל כיוזמה של הורים חילונים ודתיים שחשו כי הקמפיין של הפורום החילוני מוביל את מדינת ישראל לתהליך של "הנתקה" (מלשון ניתוק) מהיהדות כלשונם.

"בחודשים האחרונים היהדות והמסורת של כולנו נמצאים תחת מתקפה חסרת תקדים", כך לפי רועי מדמוני, הורה חילוני המתגורר בקרית אונו, "מדי ערב אנחנו פותחים את מהדורות החדשות וצופים כיצד ערכים יהודיים בסיסיים שכל ילד יהודי צריך להכיר מוצגים כדבר הכי הזוי שבני אנוש נתקלו בו. זה נותן את התחושה שהיהדות מתחילה להיות מאוסה ושאנחנו צריכים לוותר על הערכים שלה ולא לחנך את ילדינו אליהם".

כך היו התחושות בקרב חברי הפורום הציבורי גם נוכח התיעוד מלפני מספר שבועות בו נראה כוכב הילדים יובל המבולבל אומר מול ילדים במהלך הופעה "שמע ישראל ה' אלוקינו ה' אחד", תיעוד שהובא כאילו היה מדובר במיסיונר שמפתה ילדים וכופה עליהם לומר זאת.

"כל הפעילות של הפורום החילוני מונעת מתוך שנאה תהומית, מתוך רצון ליצור פירוד ודם רע בין מגזרים וקבוצות בעם ישראל" אומר איתי גרנק, יו"ר הפורום הציבורי,

"דרכי הפעולה של הפורום החילוני מפוקפקות. מדובר על מיעוט קולני וצווחני שכופה את עצמו על הרוב", מדגיש גרנק, "הם מבטלים אירועים עם היבטים יהודיים ומסורתיים במרחבים הציבוריים, מונעים פעילויות בבתי הספר ונותנים את התחושה שעוד שניה אנחנו הופכים לאיראן  או גרוע מכך".

לידי חברי הפורום הציבורי הגיעו פניות רבות של הורים חילוניים שמדווחים כיצד פועלת השיטה של הפורום החילוני על מנת לנתק כל מה שקשור בין יהדות לבין המרחב הציבורי.

"אסור להיות תמימים, הפורום החילוני מחלק חומרים ומקיים פעילות שוטפת, מעסיק עובדים בשכר, אך מצהיר כי סך הכל הוא מגלגל כמה אלפי שקלים בודדים בשנה. זה בלתי אפשרי והגיוני, וזה מעלה תהיות רבות", אומר גרנק.

אורית הלל, אמא לשלושה ילדים בחינוך הממלכתי וחילונית המתגוררת בנתניה מספרת כי היתה רוצה לראות את ילדיה נחשפים לתכנים יהודיים, לערכים ולמסורת: "כמובן שאני לא נגד לימודי היסטוריה של המיתולוגיה היוונית או לימודים על דתות אחרות, אך בסוף היהודית היא התשתית שלנו במדינת ישראל, שנוסדה כדי להיות בית לעם היהודי. אם אין את המרכיב היהודי, ואם אנחנו מתכחשים לזה ומבקשים לנתק בין היהדות למדינה, מה ההבדל בינינו לבין כל מדינה בעולם? זו מדינת העם היהודי, שנולדה מתוך הציונות. קשה לחשוב על מצב שבו הפעילות של הורים שסולדים מיהדות תתגבר ותצליח לייצר את הניתוק הזה".

חברי הפורום הציבורי מסבירים כי בתקופה הקרובה יחלו בפעילות שטח יחד עם פעילות ציבורית ענפה בכדי לייצר איזון מול פעילות הפורום החילוני. "בתקופה הקרובה נגיע לחוגי בית ומפגשים בכל הארץ, נגייס עוד ועוד פעילים והורים, כפי שכבר קורה בימים אלה ונפעל לתיקון המצב הקיים".

"אנחנו כאן כדי לעצור את תהליך ההנתקה, כאן כדי להאיר את הפנים היפות של היהדות, להוכיח שעם ישראל רוצה חיבור לערכים יהודיים בסיסיים, לא מתוך רצון להחזיר בתשובה או לכפות, אלא כי כולנו כאלה, כולנו יהודים".

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום א', י' כסלו התש"פ 08.12.2019
פרשת וישלח
כניסה: 15:56 | יציאה: 17:26
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS