סיורי סליחות בכותל המערבי

לקראת התקופה המיוחדת בשנה, תקופת הסליחות, הקרן למורשת הכותל המערבי מובילה עשרות סיורי סליחות ייחודיים ומגוונים בשעות הלילה, הצפויים להתקיים החל מראש חודש אלול ועד ערב יום הכיפורים.

אביעד ברטוב ו15/08/2018

סליחות בכותל המערבי (צילום: הקרן למורשת הכותל)

תפילת הסליחות מלכדת את הרבים והשונים המשתתפים בתפילה המיוחדת הזו הנאמרת בהשתפכות הנפש. בשעה זו מלאה רחבת הכותל מזן אל זן במתפללים מרחבי הארץ, אשר מקבלים על עצמם עול מלכות שמיים בימים אלו של תשובה ושואגים כדבוקה אחת כלפי שמיא 'אדון הסליחות, חטאנו לפניך - רחם עלינו'.

בקרן למורשת הכותל המערבי מציינים, כי מדי שנה בתקופת הסליחות, שהינם ימים של סליחה ומחילה, וקרבה לבורא עולם - מגיעים לסיורי סליחות ולאמירת סליחות ברחבת הכותל המערבי עשרות אלפי אנשים. אנו ממשיכים לפעול במטרה ליצור סיורים ייחודים ומגוונים, שיאפשרו לכל אחד ואחת לקחת חלק בסיור ההולם את העדפותיו. השנה המשכנו להגדיל את מספר הסיורים על מנת לתת מענה לביקוש הגדול. לאור כך ממליצים בקרן למורשת הכותל המערבי לקהל המבקרים להקדים את הזמנת הסיורים, ככל הניתן ולהתעדכן בפרטים באתר האינטרנט.

עוד ציינו בקרן למורשת הכותל המערבי, כי הזמן הטוב לקיומם של סיורי הסליחות הוא בשעות הערב המאוחרות, כך שבתום הסיור יוכלו המבקרים להצטרף לחוויה הגדולה של אמירת הסליחות המרגשת והעוצמתית ברחבת הכותל המערבי, המתקיימת בחצות הלילה.
 

סיורי הסליחות שמובילה הקרן:
-          סיור סליחות מוסיקלי- סיור סליחות בסמטאות העיר העתיקה לצלילי פיוטי הסליחות;
-          סליחות בעתיקות- סיורי סליחות בין סמטאות הרובע היהודי ובמנהרות הכותל המערבי
-          סיורי סליחות באתרים התת קרקעיים החדשים באזור רחבת הכותל המערבי בשילוב נגינה
-          סיור סליחות בעיר העתיקה בעקבות סיפורי עגנון
-          סיור סליחות בנחלאות- בעקבות הדמויות, המקומות והפיוטים
-          מופע סליחות עם המוסיקאי דניאל זמיר
-          סיור סליחות לילי ברחובות הרובע היהודי ובכותל המערבי.
 
בקרן למורשת הכותל מעדכנים, כי עד כה ביקרו במהלך הקיץ באתרי הכותל למעלה מ130,000 מבקרים מהארץ ומחו"ל. בקרן צופים, כי במהלך חודש אוגוסט צפויים לבקר באתרי הכותל החווייתיים והייחודיים מספר גבוה של מבקרים וממליצים להזמין מקומות מראש באתר האינטרנט או בטלפון.
 
חדש! לאור הביקוש הרב תוגבר אתר "מבט אל העבר"- משקפות בתלת מימד של בית המקדש, במקומות נוספים. מהרו להבטיח את מקומכם ולהירשם מראש!

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ו', ח' כסלו התש"פ 06.12.2019
פרשת ויצא
כניסה: 15:55 | יציאה: 17:25
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS