סיור הסליחות הגדול בישראל

שיא של אלפי משתתפים באירוע הסליחות הגדול בארץ, מבית המועצה הציונית בישראל, שהתקיים אמש בהר הרצל בירושלים

יעל וייס ו17/09/2018

(צילום: אלעד ברמי)

אלפי משתתפים מעשרות ערים מקרית שמונה ועד ירוחם, חילונים, דתיים וחרדים, צעירים ומבוגרים, עולים וותיקים, הגיעו אמש לאירוע הסליחות השנתי מבית המועצה הציונית בישראל בהר הרצל בירושלים המהווה את אירוע הסליחות הגדול ביותר בישראל. האירוע התקיים במעמד ראש הסוכנות היהודית יצחק (בוז'י) הרצוג, סגן ומ"מ יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית יעקב חגואל, יו"ר המועצה הציונית בישראל יגאל ביבי ומנכ"ל המועצה הציונית בישראל שלומי אשכנזי, וכלל גם מופע שירי סליחות של הזמרת רותי נבון. בסיום האירוע בהר הרצל יצאו המשתתפים לארבעה סיורים שונים ברחבי העיר: סיור בנחלאות ושוק מחנה יהודה, סיור בעקבות בתי הכנסת בעיר העתיקה, סיור בארמון הנציב ובקבר רחל וסיור בשכונות החרדיות בעיר. הסיורים כולם יסתיימו בכותל המערבי לקראת חצות, שם יצטרפו המשתתפים להמונים לאמירת סליחות.

יצחק (בוז'י) הרצוג, יו"ר הסוכנות היהודית: "החיבור בין ציונות לבין סליחות הוא מיוחד במינו. זו מסורת יהודית שקיימת במורשת ישראל. עלינו לדאוג שהגשר בין ישראל לתפוצות יהיה חזק ויציב גם אם לעיתים הוא צר מאוד, אבל כפי שאמר רבי נחמן מברסלב: כל העולם כולו גשר צר מאוד. עלינו להבטיח שהעם שלנו יעמוד חזק ואיתן על הגשר הצר הזה. בערב של סליחות אנו צריכים לחשוב טוב איך אנו מתייחסים לאחינו ואחיותינו שמעבר לים ואיך הם אלינו. יש לקוות שיהיה דיאלוג, דו שיח וכבוד הדדי, ואני מקווה שהערב אלו לא יהיו רק סליחות אישיות אלא גם סליחות לאומיות".

יעקב חגואל, סגן ומ"מ יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית: "בתפילת 'ונתנה תוקף' מדובר על אותו שופר גדול שיתקע ועל כל כל באי העולם שעוברים יחד כבני מרון לפני הקב"ה. אין ביניהם הבדלי מעמדות, השקפות פוליטיות או דתיות. כולם יחד מאוחדים עוברים את היום הזה. וקול השופר שנשמע למרחוק, מלווה את עם ישראל מימי קבלת התורה בהר סיני, דרך תקיעות השופר בכותל המערבי על ידי אנשי האצל ובית"ר לפני קום המדינה. הוא מהדהד באוזננו מהיום בו נשמע קול שופר למרגלות הר הבית עם שחרור ירושלים במלחמת ששת הימים, והיום הוא השופר שמאחד את כולנו, עם ישראל על כל רקעיו, מהר הרצל להר המוריה, מקום שריד מקדשנו. מהרצל שהקדיש את חייו להקמתה של מדינת היהודים, מסמל ההקרבה של החיילים הטמונים כאן אל המקום שאליו פיללנו משך כל שנות גלותנו- הכותל המערבי".

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ד', כ"ה טבת התש"פ 22.01.2020
פרשת וארא
כניסה: 16:25 | יציאה: 17:56
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<ינואר, 2020>
אבגדהוש
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS