יו''ר הכנסת יולי אדלשטיין בפגישה עם ראשי מועצת יש''ע: "עלינו לגבש תכנית עם יעדים ברורים למען ההתיישבות ביהודה ושומרון לק

ראשי המועצות ביהודה, שומרון ובקעת הירדן סיימו כעת את פגישתם עם יו''ר הכנסת יולי יואל אדלשטיין שהתקיימה בלשכתו בכנסת. הפגישה הינה פגישה שגרתית שנוהג לקיים יו''ר הכנסת מפעם לפעם עם ראשי הרשויות ביהודה, שומרון ובקעת הירדן.

אביעד ברטוב ו11/12/2018

(צילום: מועצת יש"ע)

בפגישה השתתפו יו''ר מועצת יש''ע וראש מועצת קדומים חננאל דורני, ראש מועצת גוש עציון שלמה נאמן, ראש מועצת בקעת הירדן דוד אלחייני, ראש מועצת בנימין ישראל גנץ, ראש מועצת מגילות ים המלח אריה כהן, ראש מועצת הר חברון יוחאי דמרי, ראש עיריית אריאל אלי שבירו, ראש מועצת אלקנה אסף מינצר, ראש מועצת אורנית ניר ברטל, ראש מועצת בית אל שי אלון, ראש מועצת הר אדר חיים מנדל שקד, ראש מועצת אלפי מנשה שי רוזנברג, ראש מועצת בית אריה עופרים יהודה אלבוים.

יו''ר הכנסת יולי יואל אדלשטיין: ״עלינו לגבש תכנית עם יעדים ברורים למען התיישבות ביו״ש לקראת הכנסת ה21. הכנסת ה20 הייתה טובה והממשלה הייתה חיובית כלפי הההתיישבות והיו גם הישגים וחוקים חשובים אבל זה לא מספיק.
מה ההתיישבות רוצה להשיג בכנסת ה-21? עלינו לגבש תכניות ברורות.
אני מתחייב לתמוך בתכנית שתגובש ולקדם אותה בעצמי בכנסת. זו חובתנו כלפי מיליוני אזרחים. דין עפרה חייב להיות כדין פתח תקווה".

יו''ר מועצת יש''ע חננאל דורני אמר: "באופן יחסי, השנתיים האחרונות היו טובות יותר להתיישבות, אך הדברים עדיין הולכים לאט. צריך לחשוב בגדול ולהחיל את החוק הישראלי על יהודה, שומרון ובקעת הירדן. בתוך הכנסת ומחוצה לה השיח הוא שרוצים ריבונות ושהיא בת השגה. צריך לפעול בעניין הזה. בפרקטיקה זה נותן חיים תקינים לתושבים, אך בנוסף זה גם אומר אמירה - חזרנו הבייתה. ארץ ישראל שלנו. ויפה שעה אחת קודם".

בנושא הסדרת ההתיישבות אמר דורני: "עשרות אלפי בתים ונקודות התיישבות רבות נמצאים במצב של צורך בהסדרה. זה פוגע בחיי היום יום. הציפיות שלנו מהממשלה האחרונה היו יותר גדולות ממה שקרה בפועל. אנחנו סומכים עליך שלפני תקופת הבחירות שבה קשה להעביר מהלכים, תעשה כל שביכולתך לקדם את ההתיישבות".

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום א', י"ז כסלו התש"פ 15.12.2019
פרשת וישב
כניסה: 15:58 | יציאה: 17:29
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS