הרב לוינשטיין: "כרגע המצב הוא שהמיעוט כופה על הרוב את דעתו"

בסרטון חדש שמתפרסם היום אומר הרב לוינשטיין כי אנו נמצאים בעיצומו של מאבק בין שתי תפיסות עולם הנאבקות על דמותה של המדינה, ואומר כי תנועת 'חזון' שהוקמה שמה לה למטרה להחזיר את האופי היהודי למדינת היהודים

אריאל גולן ו17/02/2019

(צילום: תנועת חזון)

ראש המכינה הקדם צבאית ביישוב עלי, הרב יגאל לוינשטין, מביע את תמיכתו במיזם חזון שהחל לפעול בתקופה האחרונה.

"במדינת ישראל מתרחש מאבק תרבותי אדיר בין שתי תפיסות עולם הנאבקות על זהותה של המדינה", אומר הרב לוינשטיין בסרטון שפורסם.

"כרגע המצב הוא שהמיעוט, שמאמין במדינת כל אזרחיה, כופה על הרוב את דעתו  ע"י בג"ץ, שזכויות הפרט מבטלות כל הזמן את זכויות העם וזכויות הלאום. המאבק שאנחנו נמצאים בתוכו הוא מאבק אדיר על כל העתיד של העם היהודי.

הכנסת, שמבטאת את הרוב היהודי במדינת ישראל, צריכה לדאוג שתחזור הריבונות לעם היהודי בארץ הזו, ולא לאפשר לבג"ץ להמשיך לבטל בשם זכויות הפרט את זכויות הרוב, ערכיו, תכניו וייעודו".

בהמשך הסרטון אומר הרב כי גם בהמשך צפוי מאבק על התוכן היהודי של המדינה. "כאן נכנסת תנועה חשובה מאוד - תנועת חזון. זו תנועה כלל ישראלית שרוצה להניף את הדגל של מדינה בעלת אופי יהודי. מה שהיה מוכר בעבר לכולם כסטטוס קוו - השבת, הכשרות והנישואין ע"פ תורת ישראל, כל אלו הולכים ונרמסים. אנחנו רוצים להניף דגל ולקרוא בקול גדול - להחזיר את הזהות היהודית והיהדות למדינת היהודים. להחזיר את הריבונות לעם היהודי".

 

בסיום הסרטון אומר הרב: "בשביל זה חזרנו לארץ הזו, 3,300 שנה מאז שיצאנו ממצרים וקיבלנו את התורה. זה עתידנו, זה ייעדונו, זה החזון המשותף של כולנו - כל היהודים בארץ ובעולם, על זה אנחנו צריכים להיאבק, במלוא המרץ והחיוניות ומתוך אהבת ישראל".

מיזם חזון הוקם בתקופה האחרונה לקראת הבחירות על מנת להציב סדר יום יהודי במדינה. בימים האחרונים החלו במיזם לקרוא לציבור להצטרף ולתמוך בפעילות שלהם. לדברי מארגני המיזם, אנשים רבים כבר פנו אליהם וביקשו מהם להצטרף ולקחת חלק בפעילות, והם מצפים שמספר הפניות רק יעלה ויגדל בימים הקרובים בעקבות החשיפה של הציבור אל המיזם.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום א', י"ז כסלו התש"פ 15.12.2019
פרשת וישב
כניסה: 15:58 | יציאה: 17:29
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS