לב לבייב מברך על החלטת הממשלה לבטל את הויזה לתיירים מרוסיה

לבייב:''הפכנו למדינה היחידה במערב שאיש העסקים ותייר הרוסי יכולים להרגיש כאן 'בבית'''.

עידן הראל ו31/08/2007

(צילום: לע"מ)

איש העסקים לב לבייב ברך על החלטת הממשלה לבטל את הצורך של תיירים מרוסיה וממדינות חבר העמים לקבל אשרה (ויזה), קודם הגעתם ארצה.

לבייב, המכהן כנשיא לשכות המסחר ישראל רוסיה וישראל אוקראינה, אמר כי "ההחלטה החשובה של הממשלה, תניב מייד עם יישומה שגשוג כלכלי חשוב במגוון תחומי המשק הישראלי". הוא ציין כי היקפי הסחר בין ישראל לרוסיה - שעברו השנה את סך החצי מיליארד דולר, עדיין רחוקים מלממש את מלוא פוטנציאל הסחר בין שתי הכלכלות. "זהו צעד חשוב שעשוי להכפיל את היקפי הסחר בין המדינות לכדי יותר ממיליארד דולר ולהוסיף אלפי מקומות עבודה בתחומי התיירות - כבר במהלך 2007. אני מקווה שהחלטת ועדת השרים היא גם נקודת מפנה ביחס של הממשל והחברה הישראלית לאנשי העסקים מרוסיה וממדינות חבר העמים וכלפי התיירים הרבים שיפקדו מעתה את ישראל בכמות ובתדירות גבוהה הרבה יותר".

לבייב הדגיש כי החסמים הבירוקרטים והחברתיים שהקשו עד כה על הגעתם לישראל של אזרחי רוסיה ומדינות חבר העמים היוו קודם כל חסם מפני צמיחה של המשק הישראלי. "בישראל חיים כל כך הרבה עולים מרוסיה ומחבר המדינות, עד שהפכנו למדינה היחידה במערב שאיש העסקים ותייר הרוסי יכולים להרגיש כאן 'בבית', בלי קשיי שפה ובלי פערים תרבותיים. אלא שלנוכח החסמים הבירוקרטים המיותרים - כמו העיכובים בהענקת אשרה לאזרחי רוסיה ומדינות חבר העמים והיחס הלא נאות, שהיה מנת חלקם של רבים מהם שביקשו לבקר בארץ ולטפח כאן שיתופי פעולה עסקיים, וויתרנו, למעשה, במו ידינו והתנהגותנו על עשרות אלפי לינות בבתי מלון, על אלפים רבים של שיתופי פעולה כלכליים פוטנציאליים - הן ביחסי הסחר הבילטראליים, הן בקידום סחר עם מדינות שלישיות" קבע לבייב. נשיא לשכות המסחר ישראל רוסיה ואוקראינה הודה לשר התיירות, יצחק אהרונוביץ על התפקיד החשוב שמילא בקבלת ההחלטה החשובה כל כך, והביע תקווה כי ביטול הצורך באשרות יוחל במהרה.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום א', י"ז כסלו התש"פ 15.12.2019
פרשת וישב
כניסה: 15:58 | יציאה: 17:29
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS