שר החינוך נפתלי בנט: "הנוער של מדינת ישראל 2019 זה הנוער החכם ביותר והטוב ביותר שהיה אי פעם"

אמש נפתח הקונגרס הציוני ה-38 של הנוער בישראל בהובלת המועצה הציונית בישראל מבית ההסתדרות הציונית העולמית ובשיתוף אגף מנהל חברה ונוער במשרד החינוך. הקונגרס מתקיים בהשתתפות 1,000 בני נוער מהחברה הישראלית כולה, מתנועות נוער, בתי ספר, מרכזי נוער, ארגוני מעורבות קהילתית ועוד. הערב התקיימה מליאת הפתיחה של הקונגרס

אריאל גולן ו28/03/2019

(צילום: המועצה הציונית בישראל)

שר החינוך נפתלי בנט (יו"ר הימין החדש): "אחיות ואחים ערב טוב, נכנסתי לפה וחטפתי מכת חמצן. בחוץ יש בחירות, פה יש ערכים. אני שמח שיש פה אחיום ואחיות מכל הארץ, יהודים ודרוזים שכולנו אחים ואחיות.

כשהייתי בגילכם, התבאסתי שלא זכיתי להיות בדור החלוצים שעלו לארץ ישראל ונלחמו בביצות, פיספסתי את דור המחתרות, את דור התקומה שהקים את המדינה שלנו, פיספסתי שאני לא ממשחררי ירושלים. מה נותר לנו לעשות? בשנים האחרונות יצא לי לראות המון את הנוער, אומרים הרבה פעמים שהנוער הולך ודועך. הנוער של מדינת ישראל 2019 זה הנוער החכם ביותר והטוב ביותר שהיה אי פעם. אתם הרבה יותר חושבים מהדור שלי, הרבה יותר מתוחכמים ותורמים בלי הרף למדינת ישראל.

יש שיר נורא יפה של טשרניחובסקי 'אומרים ישנה ארץ', השיר מתאר מצב בו אחד החלוצים אומר: יש לנו ארץ, הבטיחו שיהיה מדהים אבל בפועל נורא קשה פה. החלוצים התבאסו על השיר, גם ככה קשה הרי. אז טשרניחובסקי הוסיף בית רביעי שאומר שאותו חלוץ פוגש ברחוב את רבי עקיבא הדימיוני ושואל אותו איפה ישראל ואיפה המכבים? רבי עקיבא עונה לו כל ישראל קדושים, אתה המכבי.

כשאתם אומרים שמישהו צריך לתקן, אז אתה, את וכל אחד מאיתנו הוא המכבי שצריך לתקן את מדינת ישראל. אתם עוד מעט יוצאים לדרך, אני מצפה מכם לא להסתכל עלי אלא על עצמכם, כל הזמן לשאול את עצמכם איך אתם יכולים לתרום למדינת ישראל, כל אחד, לאורך כל החיים, צריך למצוא את הדרך לתרום למדינה האהובה שלנו. אני אוהב אתכם ומאמין בכם, עלו והצליחו".

יעקב חגואל, סגן ומ"מ יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית: "לפני כ-125 שנים היה יהודי מזוקן בשם בנימין זאב הרצל, הוא הבין בעקבות משפט דרייפוס שהגיע הזמן לסיים את עולם הגלות ואחרי 2000 שנה להקים מדינה יהודית בארץ ישראל. אותו הרצל ניסה להניע את חבריו להתכנס ולהתחיל לייצר פלטפורמה ליצירת מדינה יהודית בארץ ישראל. כולם הסתכלו עליו כבחור שלא מחובר לעצמו, כהוזה. לא ידעו שהוא חוזה.

אני אוהב לקחת מהרצל תכונה אחת חשובה, את הזכות לחלום ולהגשים חלומות, אני אומר לכל אחת ואחד מכם, תחלמו ותגשימו חלומות גם ברמה האישית וגם ברמה הלאומית. תקחו לעצמכם יעד ותראו איך אתם מגיעים אליו. הרצל למרות כל האתגרים הצליח לחלום על מדינה ואנחנו מגשימים את החלום הזה יום יום, שעה שעה".

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ו', ח' כסלו התש"פ 06.12.2019
פרשת ויצא
כניסה: 15:55 | יציאה: 17:25
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS