שיתופי פעולה בין מטפלים - כל מה שכדאי לדעת לפני שמתחילים לחפש את השותפים שלכם לדרך ולעשייה.

לא פעם, מטפלים חוברים זה לזה במעין שותפות כחלק מהתהליך. מציאת שותפים יכולה להיות פסיבית ברובה, לדוגמה על ידי הצטרפות לאינדקס מטפלים, והיא יכולה להיות אקטיבית ומפרה כמו בהקמת קליניקה משותפת. איך תדעו למי לחבור? כדאי להתמקד בנקודות הבאות.

תוכן שיווקי ו28/04/2019

(צילום: Pixabay)

הפריה הדדית

מה אתם מצפים להרוויח מן השיתוף פעולה? זוהי אחת השאלות שתצטרכו לשאול את עצמכם ולאור התשובה שתינתן לבחון האם לצד השני יש מה להציע לכם מבחינת ידע מקצועי או עסקי ואולי יש לו דווקא יתרונות אחרים כגון יכולת לפעול למען שיווק הקליניקה, לעסוק בהבאת לקוחות ובגביית כספים, לתת טיפול מקצועי בתחום משיק במטרה לספק למטופלים מענה מקיף תחת קורת גג אחת וגם לחלוק אתכם במשמרות. כל אלו נחשבים לתרומה שיכולה להצדיק שיתוף פעולה ואגב, גם אתם תיבחנו באותו אופן על ידי הצד השני.

חלוקת תפקידים

איך תתבצע ביניכם חלוקת התפקידים? שיתוף פעולה צריך להיעשות מתוך הרמוניה ויחסים הדדיים, כאשר כל אחד מן הצדדים תורם את חלקו. מומלץ לערוך הסכם בו יוגדר מי עושה מה ומתי, ומהם היעדים שאתם שואפים להגיע אליהם יחדיו.

בניית תכנית

כדי למנוע אי הבנות, חיכוכים או מצבים לא נעימים, יש לבנות מראש תכנית ברורה לשיתוף פעולה, שמטרתה לא ליצור תלות בין השותפים או מצב בו אחד משקיע זמן רב, כסף ומאמצים ומתוסכל מכך שהצד השני עושה פחות.

עניין של כימיה

בחירת שותף היא במידה רבה עניין של רגש ולא רק שכל. הקשיבו לתחושת הבטן שלכם ובדקו האם יש ביניכם כימיה. זוהי נקודת פתיחה טובה לשיתוף פעולה מוצלח ומפרה. לעומת זאת, ספקות, חששות או תחושה של קצר בתקשורת וחוסר התאמה, יכולים להוביל לשותפות כושלת, שתעכב את שניכם מבחינה מקצועית ואישית.

מתקשים להחליט? הגדירו ביניכם תקופת ניסיון. במקרים רבים הקמת קליניקה מובילה להתרגשות רבה, מתח וציפיות ואלו מאפילים על יכולת ההתבוננות שלנו.

תקופת ניסיון תאפשר לכם להכיר טוב יותר אחד את השני ולראות האם החששות נרגעים עם הזמן, ואכן מצאתם את השותף אתו תוכלו להקים קליניקה ולהצליח.

 

עצות נוספות וכלים פרקטיים לניהול וקידום הקליניקה, תוכלו לקבל באתר האינטרנט של "הנפשות הפועלות" - מרחב עסקי למקצועות הטיפול

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ג', ו' ניסן התש"פ 31.03.2020
פרשת צו
כניסה: 18:20 | יציאה: 19:50
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS