תזונה נכונה בריאה וכשרה

בכל שנה בחג הפסח, עולה מחדש התהייה לגבי האופי והאיכות של המזונות הכשרים. התהייה הזאת מוצדקת לכאורה בקרב שומרי הכשרות בכלל, ובקרב שומרי הכשרות ללא חשש קטניות בפרט. זאת, כיון שחלק גדול ממוצרי המזון היום יומיים הופכים בבת אחת, לתקופה של שבוע שלם, לבלתי רלבנטיים.

תוכן שיווקי ו01/05/2019

(צילום: Pixabay)

מה ההבדל בין תזונה בימים רגילים, לבין אופי המזונות בחג הפסח? כיצד ניתן לשמור על תזונה נכונה ובריאה, גם בתקופה הכל כך לא פשוטה של הפסח? בשורות להלן נשיב לשאלות הללו בהרחבה, וכן נביא מספר כללי תזונה נכונה שיכולים להיות תקפים גם בחג החירות וגם בימים רגילים.

סקירה קצרה של תזונה בחג הפסח

הדבר הבולט ביותר בחג הפסח הוא, כמובן, האיסור על אכילת חמץ לכל סוגיו. רבים מגלים בכל פעם מחדש, את החשיבות הגדולה של הלחם כמוצר מזון בסיסי. עבור חלק מהאוכלוסייה, המקפיד על פסח בהלכתו ללא חשש קטניות, חג הפסח הוא אפילו קשה יותר. אחרי שמוציאים מכלל חשבון לחמים לסוגיהם השונים, ביחד עם הקטניות ומוצרים הכוללים בתוכם קטניות, מבחר המוצרים שאפשר לאכול הוא קטן עד מאד.

אף שבשנים האחרונות השכילו מומחים לדבר לייצר תחליפים שונים, כולל לחמניות מיוחדות לפסח, המבחר הוא עדיין דל. למרות כל אחה, עדיין ניתן לשמור על תזונה נכונה ולהימנע ככל האפשר מצריכת מזון מטוגן לסוגיו השונים. כדאי להימנע ממחשבה על מוצרים האסורים באכילה ולהתמקד במוצרים שאפשר לאכול. מבין אלה, כדאי וצריך לבחור את האיכותיים והבריאים ביותר.

חג הפסח הוא הזמן הטוב ביותר להתמקד בצריכת ירקות טריים, כמו גם פירות העונה. בנוסף, כדאי וחשוב לצרוך מזונות מבושלים, ולהימנע ככל האפשר ממזונות מטוגנים, בעיקר כאלה המטוגנים בשמן עמוק.

כללי תזונה נכונה לפסח ובכלל

כאמור, אחד הכללים החשובים עניין זה הינו הימנעות מצריכת מזונות מטוגנים. בדרך כלל, מאפשרת הטכנולוגיה המודרנית יצירת חלופות איכותיות, שאינן כוללות בהכרח טיגון בשמן עמוק ובכלל.  במקום השניצל המסורתי, קרי חזה עוף מצופה קמח מצה ומטוגן בשמן עמוק, ניתן לאכול ארוחה הכוללת חזה עוף בגריל, או אפילו על האש. זה לא פחות טעים מצד אחד, והרבה פחות מ\זיק מצד שני. את הצ'יפס המטוגן המסורתי ניתן להחליף בתפוחי אדמה צלויים בתנור. תפוחי אדמה כאלה העשויים בצורה מקצועית יכולים, למרבה ההפתעה, להתגלות כלא פחות טעמים.

תזונה נכונה איננה חייבת להיות פחות טעימה, ויכולה להיות הרבה יותר מזינה. זה המקום להזכיר שהכול מתחיל בראש שלנו, כולל הכמיהה ללחם. כשמשנים פאזה, החיים יכולים להיראות ולהיות הרבה יותר טובים. 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ו', ח' כסלו התש"פ 06.12.2019
פרשת ויצא
כניסה: 15:55 | יציאה: 17:25
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS