ח"כ מוטי יוגב: אם המורה הייתה יודעת לאבחן, היה אפשר להציל חיים - או את החקירה

בראיון לכאן 11 התייחס סגן ראש מועצת מטה בנימין לשעבר לביטול כתב האישום נגד מחמוד קטוסה ואמר בזעזוע: "ילדה בת 7 נאנסה, והאנס מסתובב חופשי"

אביחי טבק ו25/06/2019

(צילום: הבית היהודי)

בראיון לערוץ כאן 11, התייחס הבוקר (ג') ח"כ מוטי יוגב (הבית היהודי) לביטול כתב האישום נגד מחמוד קטוסה, שנחשד באונס הילדה בת 7 מבנימין. "מצד האמת, זו פרשה קשה מאוד ומורכבת", אמר יוגב. "בראש ובראשונה יש פה ילדה בת 7 שנפגעה. כהורים וכסבים לבנות 7, כל מי שיכול לחשוב על זה רק מצטמרר. אותה צריך לשים בראש מעייננו ולראות איך מטפלים בזה".

יוגב, סגן ראש המועצה האיזורית מטה בנימין לשעבר, סייג ואמר כי "באמת איננו יודעים את כל הפרטים", אך הצביע על שורה של כשלים בחקירת המקרה הקשה.

"כשל ראשון נובע מכך שבחברה החרדית, וניסינו, חברת הכנסת מיכל רוזין ואנוכי, להביא לחקיקת חוק שכל מורה בישראל, רופא, עובד סוציאלי, שוטר ושופט שעוסק בנושאים הללו יקבל הכשרה באבחון תקיפות מיניות. אם האירוע אירע מתי שאירע ואני יודע ולא אפרט, ביום יומיים כשחזרה הילדה לבית הספר, המורה תדע שמשהו רע עבר עליה".

חבר ועדת העבודה והרווחה והוועדה לזכויות הילד סיפר כי הצעת החוק שלו ושל רוזין נתקעה בשל התנגדות סגן שר הבריאות ח"כ ליצמן בוועדת השרים לענייני חקיקה.

"גם אם ההורים יודעים לאבחן מה עבר על הילד, והם לא תמיד יודעים, שפתאום מפוזר, פתאום בוכה, פתאום מרטיב בלילה, פתאום לא מיישר את עיניו, את כל הדברים האלו ראינו בדיונים בוועדות. הרי יש התנהגויות ברורות שקורות למי שעובר עליו דבר קשה שכזה. אפשר היה להכשיר בו את מי שעוטף את הילדה, והרי מאה אחוז מהילדים נמצאים בבתי הספר. מורה שהיה עליו את חובת הדיווח על הדבר, היה יכול להציל חיים או להציל חקירות, ולהביא אותן למקום הנכון ביום יומיים שלאחר המקרה".

"נקודת כשל שנייה, היא אותה הסתגרות בחברה החרדית ואי-דיווח לרשויות. רשויות תפקידן לטפל.

"נקודת כשל שלישית היא בעצם חקירת משטרת ישראל, מחוז ש"י, שלא הפעילה במקרה קשה שכזה את היחידות שתפקידן לטפל במקרים הללו, ימ"ר ש"י ואחרות. חקירת התחנה המקומית של המשטרה, היתה לא מקצועית ובמקרים קשים שכאלו, חובה לדווח ולערב גורמי חקירה מקצועיים מהמרחב שעליהם עוד להביא את האנס המסתובב חופשי לדין.".

"אני מקווה שבכנסת הבאה נוכל לקדם את החוק החיוני הזה ובכך לצמצם פגיעות, לסייע בטיפול בנפגעים ולהציל חיים", סיכם יוגב.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום שבת', ט' כסלו התש"פ 07.12.2019
פרשת ויצא
כניסה: 15:55 | יציאה: 17:25
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS