הנער מרעננה שהקדיש את בר המצווה להצלת חיים

לאיתן ראלברוק (13) מרעננה היה ברור שהוא לא רוצה לחגוג את בר המצווה שלו במסיבה כיתתית או בחופשה משפחתית בחו"ל. איתן ידע שעם הגיעו למצוות, הוא רוצה לעשות דבר משמעותי למען אחרים.

אביחי טבק ו01/07/2019

(צילום: אלירן אביטל)

לאחר שחשב רבות ביחד עם הוריו, בן ואפרת, החליט איתן לתרום אופנוע כבד ליחידת האופנועים של מגן דוד אדום. בסיוע משפחה וחברים, הוא גייס כסף, עד שהצליח לתרום את הסכום הנדרש לרכישת אופנוע, שבאמצעותו יוכלו במד"א להגיע במהירות לחולים ופצועים, להעניק טיפול רפואי, ולהציל חיים.

איתן אמנם ויתר על אירוע או נסיעה חגיגית לחו"ל לרגל בר המצווה, אבל זכה לחוויה מיוחדת, כשלאות תודה על תרומתו החשובה, באגודת ידידי מד"א בישראל הזמינו אותו לאירוע התרמה מיוחד בלוס אנג'לס. בהשתתפותו באירוע, איתן הצעיר עלה לבמה וסיפר על תרומתו, ובכך נתן השראה גדולה לתורמים מכל העולם.

על האופנוע הכבד שתרם איתן, יצא להציל חיים חובש מתנדב במד"א לן מרקושוביץ, חבר קהילת "שבטי ישראל" ברעננה, שבה חברים גם איתן ומשפחתו. באמצעות האופנוע שתרם איתן למגן דוד אדום, הוא בחר להנציח את הרב בלר ז"ל, שהיה רב הקהילה, והלך לעולמו בטרם עת.

"חשבתי ביני לבין עצמי לקראת בר המצווה שלי, והבנתי שהדרך שבה אני רוצה לציין את ההגעה למצוות היא בתרומה לקהילה והצלת חיים", סיפר איתן ראלברוק, "באמצעות האופנוע שתרמתי, אני יודע שחולים ופצועים יקבלו טיפול רפואי במהירות, ותחושת הסיפוק מעצם זה שיש לי חלק בזה, היא אדירה".

"אני חשה סיפוק אדיר מהידיעה שיום יום נוסע בכבישים אופנוע שמגיע במהירות להציל חיים, וכל זאת בזכות המסע שאיתן ואנחנו עברנו", אמרה אפרת ראלברוק, אימו של איתן, "אני שמחה שאיתן הצליח ללמוד מכל התהליך הזה, ולשנות את העולם שלנו. אני גאה באיתן שהוא יצא למסע של נתינה והצליח בו, ומקווה שהוא יהווה השראה לילדים ונערים אחרים, לעשות למען האחר".

מנכ"לית אגודת ידידי מד"א בישראל, אורלי אריאל: "איתן בן ה-13 הוא ישראל היפה. הוא דור העתיד  של נוער איכותי שלוקח אחריות למען העתיד של כולנו. חיזוק מגן דוד אדום הוא אינטרס של כל אזרח במדינה, ולכן התרומה למד"א, היא השקעה באיכות החיים שלנו. כל אחד יכול להיות שותף, ולהשקיע בתרומה קטנה כגדולה, שחוזרת אלינו בהצלת חיינו וחיי יקירנו".

מנכ"ל מד"א, אלי בין: "כל תרומה שמתקבלת במגן דוד אדום בארץ או בעולם, משמחת ומרגשת, שכן באמצעות התרומות, אנו יכולים להמשיך בפועלנו ולהציל חיים. ברצוני להתייחס באופן מיוחד לתרומתו של איתן ראלברוק, שבגיל צעיר כל כך הכיר בחשיבות של טיפול בחולים ופצועים והצלת חיים, ובחר להקדיש את הגיעו למצוות לתרומה למען הזולת. תרומתו של איתן משמעותית, ובעיקר לא מובנת מאליה, ועל כך אני מודה לו. האופנוע הכבד שתרם איתן מצטרף ל-650 האופנועים של מגן דוד אדום שנוסעים בכבישי הארץ, מקצרים את זמני התגובה וההגעה למטופלים, ומצילים חיים מדי יום ביומו".

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ב', כ"ט שבט התש"פ 24.02.2020
פרשת תרומה
כניסה: 16:55 | יציאה: 18:26
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<פברואר, 2020>
אבגדהוש
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS