איך שוחים בים הטריפל - מדריך למבולבל

בתקופה האחרונה כולנו נחשפנו לביטויים שפרצו לחיינו וכבשו את עולמנו הדיגיטלי. ביטויים כמו "טריפל" ו"סייבר" הפכו למטבעות לשון נפוצות גם בפרסומות שאנו נחשפים אליהן בטלוויזיה. כאשר מכל עבר חברות מציעות לנו טריפלים למיניהם, לפעמים קל ללכת לאיבוד בתוך כל הטוב הזה. 

יעל וייס ו30/07/2019

ישנם מספר שירותים שהתחרות בהם היא רבה מאוד ויש מספר גדול של חברות המתחרות עלינו ועל כיסינו כלקוחות פוטנציאליים שלהן. השירותים שמדובר בהם הם שירותי הדיגיטל והסלולר. כלומר - אינטרנט, סלולר, טלפוניה וטלוויזיה רב ערוצית.

ברגע שלפלאפון מבצעים מצוינים וגם יש ליס מבצעים והטבות למצטרפים, וכל זאת גם לכל המתחרים שלהן בשוק הטלוויזיה, האינטרנט והסלולר - צריך להבין לפעמים מי נגד מי וכמה זה עולה בסופו של דבר.

#11982 טריפל מבצעים

מהו טריפל

כדי שלא ללכת לאיבוד בים המונחים והמבצעים - יש להבין מהו אותו טריפל. טריפל, מלשון המספר שלוש, הוא חבילה המשלבת שלושה שירותים שונים במחיר אחד כולל. בדרך כלל הכוונה לשילוב של חבילת אינטרנט, טלוויזיה רב ערוצית וטלפון ביתי. אך יכולים להיות גם טריפלים אחרים, בשילובים שונים.

היתרון בהצטרפות לטריפל כמו של יס מבצעים משתלמים - הוא שאתם משלמים הרבה פחות עבור כל שירות מאשר מה שהייתם משלמים אם הייתם רוכשים את השירות בנפרד. זוהי בעצם דרך למשוך לקוחות בעזרת מבצעים.

גם לחברות הסלולר מבצעים שווים ביותר בימים אלו. לפלאפון מבצעים חבילות והטבות רבים מאוד. אמנם מושג הטריפל שייך יותר לעולם הטלוויזיה והאינטרנט הביתי - אך גם לחברות כמו פלאפון מבצעים שדומים לשירותי הטריפל מבחינת ההיקף שלהם והמגוון.

התחרות בעולם התשתיות

בשביל להחליט לאיזה מבצע כדאי להיענות, כדאי גם להבין קצת יותר את נושא התשתיות בעולם התקשורת שלנו בישראל.

בגדול, בעולם תשתיות האינטרנט בישראל כיום - ישנן רק שתי דרכים לקבל אינטרנט מהיר. האחת היא באמצעות תשתית כבלים של הוט והשנייה באמצעות תשתית טלפוניה של בזק. המהפכה שאירעה בשנים האחרונות גרמה לכך שחברות רבות נוספות קיבלו אישור "לשכור" תשתיות משתי החברות האלו ולהפוך לספקיות בעצמן.

תשתית הכבלים של הוט מאפשרת גם טלוויזיה וגם אינטרנט. תשתית הטלפוניה של בזק מאפשרת אינטרנט בתצורת ADSL ואם מעוניינים להתחבר לטלוויזיה הרב ערוצית וליהנות מיס מבצעים וחבילות - יש צורך בהתקנת תשתית לווין. יש לדעת כי בזק ויס הן באותה בעלות.

ההחלטה, בסופו של דבר, על איזה מבצע ללכת - היא לא רק שאלה של מחיר. במקרה של תשתית אינטרנט - חשוב לוודא כי התשתית שמגיעה לביתכם היא החדישה ביותר ותאפשר מהירויות גבוהות של רוחב פס והעברת נתונים. במקרה של הטלוויזיה הרב ערוצית - חשוב לדעת אילו סדרות ותכנים אתם מעדיפים לראות ולבחור באופציה שקולעת בצורה הטובה ביותר לדעתכם.

השיקול הנוסף, הוא כמובן מחיר החבילה. לפלאפון מבצעים על מכשירים, לדוגמא, שיכולים להצדיק הצטרפות לחברה. כך גם לחברות נוספות בשוק הסלולר. גם בחברת יס מבצעים למצטרפים חדשים שיכולים לפתות אתכם מאוד. חשוב מאוד לבדוק לעומק את כל ההצעות, להבין מי מציע איזה שילוב שירותים מוצלח יותר - וכמובן להישמע לביקורת של חברים ובני משפחה שיש להם ניסיון עם כל אחת מהחברות.

לסיכום בעולם הטריפל והשירותים המשולבים ישנן אינטרסים רבים לחברות השונות. כאשר מצטרפים לחבילה משולבת שכזו, חשוב מאוד לבדוק שכל אחד מהתנאים של השירותים השונים מתאימים לכם. חשוב להבין אם אתם מעדיפים תשתית של יס או הוט באינטרנט המהיר, וחשוב להיעזר בקרובים לכם - מאחר ובמדינתנו הקטנה על כל חברה כבר הצטברו חוות דעות אובייקטיביות רבות.

 

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ג', ו' ניסן התש"פ 31.03.2020
פרשת צו
כניסה: 18:20 | יציאה: 19:50
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS