מה בין חיתוך בלייזר לבין שימוש באריזות ייעודיות עבור העסק?

עולם התעשייה והייצור עושה שימוש במגוון טכנולוגיות חדשות שונות אותן מפתחים מדענים וחוקרים, ולמעשה משמש כאחד הכוחות המניעים את תעשיות המחקר והפיתוח היישומיות הפועלות כיום בעולם. 

יעל וייס ו01/08/2019

אחד הפיתוחים היישומיים החשובים ביותר של המאה העשרים היא קרן הלייזר, בה משתמשים כיום במגוון רחב של תחומים, החל מרפואה ועד לחקר החלל. אחד המקומות בהם נעשה שימוש נרחב יותר ויותר במהלך העשור האחרון בטכנולוגיית הלייזר הוא התחום של חיתוך חומרים, כאשר מכונות ממוחשבות של חיתוך בלייזר משמשות על מנת לעבד יותר ויותר סוגים שונים של חומרי גלם. כך גם משפיעה טכנולוגיה זו על מגוון רחב של תחומים אשר על פניו נראה כי אין דבר ביניהם לבין טכנולוגיה מתקדמת ומסקרנת כמו לייזר. בקטע הבא ננסה להבין כדוגמה כיצד משפיעה באופן מהותי טכנולוגיית הלייזר על עולם הייצור, וספציפית על התחום של פתרונות אריזה בעולם העסקי -

מחיתוך צורני בלייזר ועד לשימוש באריזות ייעודיות לעסק

כפי שנראה מיד, טכנולוגיית הלייזר מיושמת באופן ישיר ויעיל ביותר בתחום של ייצור פתרונות אריזה ייעודיים עבור עסקים (וזו כמובן רק דוגמה אחת קטנה - טכנולוגיית החיתוך בלייזר מהווה חלק מאינספור תהליכי ייצור כיום). בימינו, יותר ויותר עסקים קטנים ובינוניים מבינים כי אין כל סיבה שלא ימכרו את מוצריהם בתוך אריזות ייעודיות - אריזות המותאמות באופן מושלם עבור כל מוצר ומוצר מצד אחד, ומעוצבות וממותגות באופן ייחודי על מנת לשווק ולקדם את העסק.

#11985 חיתוך בלייזר

על מנת להשיג מטרות אלו על כל עסק כאמור לדאוג לייצר לעצמו (או להזמין ממקום במתמחה בכך) אריזות ייעודיות ומעוצבות. כבר החל מסדרי גודל קטנים יחסית של עסקים, הדבר המשתלם ביותר לעשות הוא לרכוש את המבלטים (שטאנצים) המשמשים לצורך הכנת כל סוג של אריזה ומהווים חלק מהותי מפס הייצור הסדרתי, וכך בעצם להחזיק בשבלונה המדויקת הנדרשת לצורך ייצור האריזה, כך שניתן לייצר ממנה כמה שרק רוצים, שוב ושוב לאורך זמן. וכאן נכנס לתמונה הקשר בין טכנולוגיית הלייזר המתקדמת והמסקרנת כל כך לבין האריזות הייעודיות לעסק והשבלונות המשמשות לצורך ייצורן - את המבלטים הללו יש לייצר בצורה המדויקת והאיכותית ביותר, שכן כל מבלט שכזה משמש כאמור כשבלונה עבור אריזה מסוימת או עבור חלק מהאריזה. במידה ואותו מבלט יתאפיין בחוסר דיוק מסוים, גם הקטן ביותר, פס הייצור כולו ינפיק אריזות מוגמרות ברמה ירודה, כאלו שמרבית העסקים לא ירצו להשתמש בהן. החשיבות העצומה של ייצור מבלט מדויק גורמת לייצור שבלונות אלו באמצעות מכונות חיתוך בלייזר לדרך הפעולה המתבקשת ביותר - חיתוך צורני בלייזר (תחום הכולל חיתוך עץ בלייזר, חיתוך פרספקס בלייזר, כמו גם מגוון חומרים רב נוסף) הוא כיום הדרך המדויקת והיעילה ביותר לייצור מבלטים מדויקים ואיכותיים.

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ג', ו' ניסן התש"פ 31.03.2020
פרשת צו
כניסה: 18:20 | יציאה: 19:50
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS