חודש הרחמים וסיורי הסליחות: כמיליון וחצי אנשים ביקרו בכותל המערבי בחודש האחרון

מסיכום תקופת הסליחות (חודש אלול ועשרת ימי תשובה) שערכה הקרן למורשת הכותל המערבי עולה כי נוסף על למעלה מ 100,000 המתפללים שהשתתפו אמש בסליחות המרכזיות ברחבת הכותל המערבי
כמיליון וחצי אנשים ביקרו בכותל המערבי בחודש האחרון

אביעד ברטוב ו08/10/2019

עצרת הסליחות המרכזית בכותל (צילום: הקרן למורשת הכותל המערבי)

כמיליון וחצי איש פקדו בימי חודש אלול ובין כסה לעשור את רחבת הכותל המערבי, לקיים: שפוך שיחה, דרוש סליחה מאדון האדונים, ולבקש שנה טובה עליהם ועל עם ישראל.

הנהירה הגדולה במשך כל החודש האחרון אל רחבת הכותל המערבי בכל שעות היממה מלכדת אנשים מכל החוגים והעדות; דתיים ושאינם דתיים, צעירים ומבוגרים והיא עדות לקשר העמוק של כל גווני הקשת בישראל לכותל המערבי ולמסורת ישראל.

מדי שנה עולה מספר המתפללים בכותל בימים הנוראים. מראה הרבבות הגודשים את רחבת הכותל בשעות הלילה בתקופה זו הינו חוויה בלתי נשכחת. ועתה בקרן למורשת הכותל המערבי נערכים לקבלת מאות אלפים שיעלו לרגל בחג הסוכות.

ליל ערב יום הכיפורים התקיים המעמד המרכזי של הסליחות ואמירת התרת נדרים וקללות בהשתתפות כמאה אלף איש במעמד הרבנים הראשיים לישראל - הראשון לציון הגאון רבי יצחק יוסף שליט"א, הגאון רבי דוד לאו שליט"א והגאון רבי שמואל רבינוביץ שליט"א - רב הכותל המערבי והמקומות הקדושים, ראש עיריית ירושלים משה לאון, השר לביטחון פנים מר גלעד ארדן, ויו"ר ועדת חוץ וביטחון חה"כ גבי אשכנזי, כשלפני התיבה התפלל הפייטן רבי משה חבושה.

יצוין כי במסגרת פרויקט סיורי הסליחות שקיימה הקרן למורשת הכותל המערבי בחודש הרחמים והסליחות השתתפו כ- 20 אלף איש.

רב הכותל המערבי הגאון הרב שמואל רבינוביץ שליט"א אמר בתום העצרת : "רבי לוי יצחק מברדיטשוב זי"ע - 'סניגורן של ישראל', לא החמיץ הזדמנות לראות את הטוב באחיו היהודים - גם החוטאים בגדולים ביותר. דומני שאם היה מגיע אל רחבת הכותל המערבי בימים אלה, ימי התשובה שבין כסה לעשור, יכול היה להניח את מלאכת קדשו, להביט במתחולל ברחבה הגדולה ולהתברך בבניו ובנותיו של ריבונו של עולם. די אם היה מצטרף אלינו ללילה זה, בה ניצבים זה לצד זה זקנים וילדים, אשכנזים וספרדים, בני תורה ואנשי עמל, יהודים מכל הגוונים והדעות, לקיים את מסורת אמירת הסליחות. הוא היה בוודאי אומר לריבונו של עולם -ראה כמה יפים הם וכמה נאים מעשיהם.

מרגש היה לראות כל לילה את המתפללים המגיעים בכל שעות היום והלילה, ומצטרפים אל רבבות אנשים זרים ושונים מהם לתפילה מאחדת ופורצת חומות שאין יהודית ממנה. יחד שבטי ישראל - כפי שרק בכותל המערבי יכול להיות".

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ב', כ"ט שבט התש"פ 24.02.2020
פרשת תרומה
כניסה: 16:55 | יציאה: 18:26
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<פברואר, 2020>
אבגדהוש
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS