הרב דוד סתיו בכנס הבת הדתיה: "בחירה שלכן להיות נחושות, מעורבות ודבקות בתורה ומצוות"

יו"ר ארגון רבני צהר הרב דוד סתיו הגיע הבוקר לכנס הבת הדתיה שאירגן מיטב בצה"ל בבית החייל בת"א, נשא דברים, עבר בין הדוכנים שאירגן צה"ל עם פירוט התפקידים הרלוונטיים ושוחח עם חיילות ומלש"ביות. באירוע השתתפו כ-1500 צעירות דתיות, מלש"ביות, העומדות בפני החלטה בבחירת המסלול המועדף עליהן- שירות צבאי או לאומי.

אביחי טבק ו19/11/2019

הרב דוד סתיו ומשתתפות בכנס (צילום: יוסי זליגר)

הרב סתיו אמר "אין זכויות בלי חובות. העובדה שאנחנו זכינו להיות שייכים לדור התקומה, לדור שנופל בחלקו להמשיך את לפיד הדורות היא גם מחייבת אותנו. היא גם מחייבת אותנו לשאת בעול הזה. היא מחייבת אותנו לשאת בעול של המשך טיפוחה, שגשוגה ולבלובה של מדינת ישראל. וכמובן שיש נתיבים שונים שדרכם אנו מוצאים את דרכנו להגשמה ומבקשים לבטא את מחויבותנו לתורה, לעם ישראל ומדינת ישראל. מסגרות הן פלטפורמות. יש מסגרות שונות שדרכם אנו מבקשים להגשים את המחויבות הזו."

הרב התייחס לנושא שירותה הצבאי של הבת הדתיה - "אני מבקש לגעת בנושא ששמו שירות צבאי. אין סיבה שבת דתית שמחליטה ללכת לשרת בצבא הגנה לישראל לא תוכל לעשות את זה בצורה שתבטא את כל מלוא הערכים שבהם אנחנו מאמינים, שעליהם אתם גדלים. אין סיבה שלא תוכלו ללכת לצבא ולשמור שבת ולשמור כשרות ולשמור צניעות ולשמור על הערכים שבהם אתם מאמינים. לא בהכרח בכל מקום הדבר הקל, לא בהכרח הדבר יהיה מובן מאליו. זאת בחירה שלכן להיות נחושות, זאת בחירה שלכן להיות מעורבות, זאת בחירה שלכן להחליט להישאר דבקות בתורה ובמצוות בכל מקום ובכל תנאי. כמובן שמדרך הטבע יש מסגרות שהדבר יותר קל ויש מסגרות שהדבר יותר קשה."

הרב סתיו קרא לבנות לפנות לקראת השירות הצבאי לעמותת אלומה על מנת שתסייע להן בהתמודדות והציג את חשיבות הלימוד וההכנה במדרשות ומכינות לקראת השירות. "באופן טבעי וכל כך מתבקש שבנות תמצאנה את הדרכים ללכת למדרשות השונות למכינות השונות שתכנה אותן ותלמדנה אותן כיצד להיכנס לתוך עולם צבאי מתוך מחויבות הלכתית, מתוך מחויבות ערכית, מתוך מחויבות אמונית, מתוך נכונות להבין מהם האתגרים שרובצים לפני בת בעידן המודרני בעולם שבו אנחנו חיים כדי שהיא תוכל לדבוק באמונתה אם היא חפצה בכך. כמובן שיש מסגרת אלומה שמאפשרת ומקילה על הבנות את ההכנה ואת הזיקה לסוגיות שאיתן בנות אמורות להתמודד. כמובן שכאשר עוברים את ההכנות הנכונות והראויות כך הדבר יכול להיעשות בצורה יותר נעימה ויותר ידידותית ומאירת פנים."

הרב סתיו הדגיש שוב ושוב את חשיבות ההכנה לשירות- "כגודל ההכנה כך גם היכולת לבצע את המשימה בצורה נכונה יותר, בצורה מדויקת יותר. ככל שאנחנו מודעים יותר למה שאנחנו הולכים לעשות,  גם המשמעות של מה שאנחנו עושים היא הופכת להיות עמוקה יותר, מחוברת יותר אלינו. אנחנו לא הולכים לשירות בצבאו של הצר, אנחנו לא הולכים לשירות, בין אם זה שירות צבאי או לאומי, במדינה זרה, אנחנו הולכים להיות עם עמינו ועם מולדתינו. גם את המצוות שאנחנו עושים אנחנו עושים עם התכווננות, עם הכנה, עם רצון להבין איך וכיצד עושים את הדבר הזה בצורה הנכונה ביותר, כך הדבר גם ביחס להכנה שאנחנו צריכים לעבור לקראת השלבים הבאים בשירות שלנו. אני רוצה לברך בברכת חזק ואמץ כל אחת ואחת בבחירות שהיא תחליט שבעזרת ה' חזק ונתחזק בין עמינו ובעד ערי אלוקינו."

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ה', י"ד כסלו התש"פ 12.12.2019
פרשת וישלח
כניסה: 15:56 | יציאה: 17:26
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS