מה אזרחות פולנית יכולה לתת לי

בישראל חיים כידוע, לא מעט אנשים שעלו מפולין או כאלה שהוריהם או סבא וסבתא שלהם נולדו בפולין ועלו ממנה ארצה לפני או אחרי המלחמה. במהלך השנים האחרונות, אנחנו יכולים לראות נהירה של רבים מהם להוציא תעודת אזרחות מפולין.

תוכן שיווקי ו09/02/2020

על פניו, אפשר לתהות מדוע כל כך הרבה ישראלים רוצים להחזיק אזרחות פולנית. הרי לא מדובר במדינה מרכזית ומשמעותית באירופה, כמו נניח אנגליה, צרפת או גרמניה, רמת החיים בפולין איננה גבוהה באופן משמעותי מרמת החיים בישראל, יש רבים שיטענו שהזיכרונות משם, עדיין חזקים, עדיין קשים.

אך כפי שנוכל לראות מיד, אזרחות פולנית מספקת שורה ארוכה של יתרונות שהרבה ישראלים שמחים להחזיק בהם. יתרונות שיכולים לעזור בתנאים ובמצבים שונים בחיים, בין אם זה בהווה ובין אם זה בעתיד.

חשוב להדגיש, בשביל להוציא אזרחות, יש לעבוד עם גורם מקצועי שידע לבצע את התהליך בצורה נכונה ומסודרת, וכן, יש לוודא שברשותנו כל המסמכים הנדרשים לכך. מן הסתם, רק מי שנולד או שהוא צאצא ליוצאי פולין, יכול להשיג אזרחות בפועל וליהנות מהיתרונות הרבים שהיא מספקת.

#12228 וורשה, פולין

הכל מתחיל בכך שפולין היא חלק מהאיחוד האירופי. בתור מדינה באיחוד, הרי שאזרחיה נהנים מזכויות משותפות רבות שכל תושבי היבשת נהנים מהן בלי קשר לשאלה היכן הם מתגוררים ובאיזו אזרחות הם מחזיקים. לכן, אין משמעות עבור ישראלים שמעוניינים ליהנות מאזרחות זרה, שמדובר באזרחות פולנית או אחרת. כל עוד מדובר באזרחות של מדינה שמשתייכת לאיחוד, אז הם נהנים מאותן זכויות ייחודיות

מאילו זכויות נהנים ישראלים שמחזיקים אזרחות פולנית

מגורים - אזרח פולני יכול לגור לא רק בפולין, אלא בכל מקום ביבשת, בכל מדינה שמשתייכת לאיחוד. זה חלק מהזכויות של תושבי אירופה. מה שאומר, שכל ישראלי שמחזיק באזרחות פולנית יכול להחליט היכן הוא רוצה להתגורר ביבשת ואין לו שום בעיה לעשות את זה. הוא ייחשב לאזרח המקום.

עבודה - מאחר וכל אזרח פולני יכול להתגורר בכל מקום ביבשת, אז הוא גם יכול לעבוד בכל מקום. עבור ישראלים זו אופציה נהדרת, בין אם זה אומר לעשות רילוקיישן באופן עצמאי, בין אם זה אומר לעשות רילוקיישן מטעם מקום העבודה ובין אם באופן כללי לחפש מקום לעבוד בו ביבשת. כמובן, שזה פותח עבורם פתח נרחב לשיפור איכות החיים וקידום מקצועי.

לימודים - גם בתחום הלימודים, יכולים אזרחי פולין ליהנות מאפשרויות רבות, שכן אזרחות פולנית מאפשרת להם ללמוד בכל מקום ביבשת וליהנות ממגוון רחב של זכויות ייחודיות. מן הסתם, זה נכון גם עבור ישראלים שמבקשים להוציא אזרחות פולנית.

תנועה חופשית - ראשית, אפשר ליהנות מתנועה חופשית בכל היבשת, שנית, אזרחות פולנית מאפשרת לנסוע גם אל מדינות שישראלים עם אזרחות ישראלית בלבד, לא יכולים לנסוע אליהן. 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ה', כ"ה שבט התש"פ 20.02.2020
פרשת משפטים
כניסה: 16:50 | יציאה: 18:21
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<פברואר, 2020>
אבגדהוש
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS