מהפכת הליסינג מגיעה לרכבי הבטחון בישובי הספר וקו העימות

בימים אלו החלה תוכנית מהפכנית להסבת רכבי הבטחון בישובי הספר בכלל, ובישובי יש"ע בפרט, לרכבי ליסינג.

עידן הראל 04/11/2007

חר תהליך ארוך שנוהל מול משרד הבטחון, הממונה על תקצוב רכבי הבטחון לישובים, הוחלט השבוע כי ישובים יוכלו לרכוש את רכב הבטחון בשיטת הליסינג ובכך יביאו לחסכון ניכר בעלויות אחזקת הרכב המגיעות לעד 100 אלף ₪ בשנה לרכב, כאשר הישוב ספג כשני שליש מעלות האחזקה.

במסגרת פורום המזכירים בבנימין, בראשותו של אבי רואה, נבדק הנושא לעומק והוכחה כדאיות הרכישה בשיטת הליסינג ולאחר הבאת הנושא מול גורמי הצבא אושר הנושא לא רק לישובי יש"ע אלא לכלל ישובי הספר וקו העימות המקבלים רכב בטחון ממשרד הבטחון.

"אין ספק שיש כאן בשורה גדולה. אם עד היום הנטל הכלכלי על הישוב הכרוך באחזקת רכב הבטחון היה עצום, והיו ישובים לא מעטים שלא יכלו לשאת הנטל הזה וכתוצאה מכך פעמים רבות רכב הבטחון היה מושבת, הרי שמעתה נוכל לנהל טוב יותר את תקציב האבטחה של הישוב ולהבטיח מצב בו רכב הבטחון יהיה כשיר באופן תמידי ללא עלות נוספת לישוב" הוסיף רואה.

יצויין, כי בימים אלו סופק רכב הליסינג הראשון לישוב כפר האורנים וישובים נוספים יוכלו לבחור לרכוש את רכב הבטחון שלהם בשיטת הליסינג על פי שיקול דעתם תוך ידיעה ברורה כי נושא אחזקת הרכב מתוקצב על ידי משרד הבטחון.