האם ש''ס בדרך לפרישה מהממשלה?

הליכוד קורא לש"ס וישראל ביתנו לפרוש מהממשלה אחרת "יהיו שותפות לתוכנית המסכנת ביטחון ישראל"
השר אלי ישי יו''ר ש''ס:'' אני נגד ריצת האמוק אחרי יוזמות מדיניות''

טולי פיקרש 26/03/2007

(צילום: אורח)

יכוד קרא היום למפלגות ש"ס וישראל ביתנו לפרוש לאלתר מהממשלה אחרת "יהיו שותפות לתוכנית המסכנת ביטחון אזרחי ישראל".
זאת, בעקבות הפרסום על נכונותה של ממשלת אולמרט לקיים מגעים על בסיס התוכנית הסעודית, יוזמה שארה"ב מבקשת לקדם.
יו"ר סיעת הליכוד ח"כ גדעון סער אמר כי "הסתייגות הממשלה מסעיף הפליטים לבדו מלמדת על נכונות אולמרט ולבני לסגת לקווי 67' בכל הגזרות- מרמת הגולן, מיהודה ושומרון ובירושלים".
סער התריע כי אם "ישראל ביתנו וש"ס יישארו בממשלה, הן יהיו שותפות לאחריות לקריסת עמדותיה המדיניות של ישראל ולתוכנית שתסכן את ביטחון אזרחיה".
בתוך כך, ח"כ אופיר פינס, המתמודד על ראשות מפלגת העבודה, הגדיר את ממשלת אולמרט "ממשלת סדום ועמורה" והתחייב כי אם ייבחר לראשות המפלגה- העבודה לא תשב בממשלה.
"ממשלת אולמרט היא ממשלת סדום ועמורה המביישת את כולנו יום יום ושעה שעה", אמר פינס בכנס תומכים בחולון. פינס, שפרש הממשלה לאחר הצטרפות 'ישראל ביתנו', הוסיף כי "כל שרי העבודה שנשארו לכהן בממשלה יצטרכו להסביר לציבור הישראלי מה הם עושים בממשלה המושחתת הזו".
השר אלי ישי יו''ר ש"ס אמר היום כי גם הוא מתנגד ל"ריצת האמוק" אחרי יוזמות מדיניות".
ישי אמר כי כל דיבור על יוזמה סעודית או יוזמה נורבגית הוא מיותר ומזיק, "עד שניווכח ביוזמה הפלשתינית לשחרר את החייל גלעד שליט כקצה חוט חיובי". השר ישי הוסיף ואמר כי "תמוהה בעיני ריצת האמוק אחר יוזמות כאשר ברור שכל דיבור הוא חסר תכלית. ממשלת האחדות הפלשתינית היא ממשלת חמאס עם מסכה". ישי הדגיש כי "גלעד שליט עדיין בשבי ולכן האמירות המאולצות הן חסרות תועלת ומי שמזכיר את היוזמה הסעודית עם מגבלות בעניין זכות השיבה- סופו שיקבל יוזמה זו ככתבה וכלשונה. אסור לנו לחפש יוזמות וירטואליות וליצור אשליה בקרב הציבור".