רבנים קוראים לרב עובדיה יוסף להוציא את מפלגתו מהממשלה

רבני ארץ ישראל ובראשם הרב דב ליאור במברק בהול לרב עובדיה יוסף:"צאו מהממשלה ערב הועידה פרישת ש"ס ערב ועידת אנאפוליס תציל את ירושלים וארץ ישראל".

עידן הראל 15/11/2007

(צילום: אורח)

וצת רבנים בראשות יו"ר ועד רבני יש"ע, הרב דב ליאור, פנו היום לרב עובדיה יוסף בבקשה להביא לפרישת ש"ס מהממשלה ערב ועידת אנאפוליס.

על המברק חתמו כאמור הרב דב ליאור יו''ר ועד רבני יש''ע, הרב ישראל אריאל, רבה של קרית מוצקין, הרב דוד דרוקמן וראש המטה העולמי להצלת העם והארץ, הרב שלום דב וולפא.

במברק שנושא את הכותרת:"סכנה איומה בוועידת אנאפוליס בשותפות ש"ס בממשלה" כותבים הרבנים כי  בוועידה יתקבלו "החלטות הרות גורל לעקירת עשרות יהודים ביהודה ושומרון וגם על ירושלים יניפו את ידם, ישנם המנסים לגמד מעוצמתה של הוועידה, אך הניסיון מלמד, כי ההצהרות שיינתנו שם יהוו בסיס לכל ההסדרים העתידיים ויהיו נקודות הפתיחה להמשך השיחות".

הרבנים מזכירים לרב עובדיה יוסף, כי לפני שמונה שנים פרשה ש"ס מהממשלה בתגובה לוועידת קמפ דיוויד בהשתתפות ראש הממשלה דאז, אהוד ברק:"אם תאפשר ש"ס לראש הממשלה לצאת עכשיו לאנאפוליס, הרי פרישתה בעקבות תוצאות הוועידה לא תהיה משמעותית, אלא חסרת כל תוחלת"

לטענת הרבנים, "מעבר לסכנות החמורות שבוועידה, הרי עצם שותפותה של מפלגה קדושה של תורה ועבודת השם בממשלה שמדברת על מסירת יישובים ביהודה ושומרון וגם על חלק מירושלים, מהווה חילול השם גדול ונותנת 'הכשר' למלחמה גלויה נגד הקב"ה ותורתו".

הרבנים מסכמים וכותבים, כי פרישת ש"ס מהממשלה היא הדרך היחידה להפר את עצתו ומחשבתו הרעה" של ראש הממשלה. לטענתם, "בהיסטוריה של עם ישראל לדורותיו תיזכר פרישת ש"ס ערב הוועידה, כפעולה שהצילה את העם והארץ מידיו של אדם מסוכן, רע מעללים, שכל פעולותיו החמורות מיועדות למטרה אחת בלבד - להציל את עצמו מהחקירות הפליליות".