לחמנוביץ עצבני

רועי לחמנוביץ כועס על הזלזול בנוער בפרסומת החדשה נגד הסמים ומרחם על שולה זקן וג'קי מצא.

רועי לחמנוביץ 01/01/2008

עם באמת הרגיזו אותי! בכל מקום שאנחנו מזיזים את הראש רואים את הקמפיין "אני היי בנטוראל " במסגרת המלחמה בנגע הסמים. קודם כל חשוב לומר שהמאמץ ליצור מסעות פרסום יצירתיים כנגד תופעות שהאחיזה שלהם במציאות גדולה מכל מה שאנחנו חושבים ראוי לכל ברכה וחיזוק .

הבעיה שלי היא אופי הקמפיין עצמו. כל תכלית הקמפיין היא לקחת סביבת עישון סמים ולומר שאנחנו לא מעשנים. בתשדיר שנראה בטלביזיה רואים כניסה למסיבה מלאה בידוענים שבראשם צביקה פיק כאשר המפתח לכניסה למסיבה הוא מעיין עדי שעליו כתוב ' אני היי בנטוראל ' .

מפריע לי שהרעיון מזלזל בבני הנוער. הוגי הקמפיין אומרים לנו הדור הצעיר לא יבין את הסכנה בעישון סמים. כדי להרחיק אותו מהסמים אני בעצם צריך להפוך את הלא מעשן ל'קול'.

עוד מוסיפים מובילי הקמפיין כי תשדיר הפחדה שיצולם בבית לווינשטיין ויגיד שזה מה שקורה למי שמעשן ונוהג, או לחילופין עדות של אדם המוכן להיחשף לא יובילו לאותה השפעה כמו אותה סביבת מסיבה.

אני שואל אתכם:האם זה לא זלזול בבני הנוער שלנו ? האם אנחנו לא עושים הנחות לצעירים שתוך מספר שנים יטיסו מטוס או יכבשו את ספסלי העתודה?

במסגרת תשדירי הרדיו למלחמה בסמים יש תשדיר שעלה לאוויר כבר לפני זמן רב וגם הוא לקוח את המלחמה בסמים לזירה אחרת. בתשדיר שומעים מספר צעירים מעבירים את "הכדור" אחד מהשני, עד שהאחרון לא מסוגל להעביר את ה"כדור" .

מובן שהאסוציאציה האוטומטית היא לכדו סל , אבל הכוונה היא לכדור הסם. התשדיר הנ"ל עובד על ההפתעה וזה חיובי . אבל מכאן ועד להעביר את המלחמה בנגע הסמים דרך "סביבת סמים" - אני חושב שלילדים שלנו מגיעה הערכה קצת יותר גבוהה מאיתנו .

התחלתי בלהתעצבן ולכן אמשיך .... כתבת חדשות ערוץ 2 סיוון רהב מאיר חשפה כי היום תחזור הגב' שולה זקן למשרד ראש הממשלה לאחר, שלכאורה, החשדות כנגדה בפרשת רשות המיסים אינם מוצקים כשהיו .

מעבר לעובדה כי הגב' זקן עשתה מצוות בזמן העדרה מלשכת ראש הממשלה ( התנדבה ב"מאיר פנים " העמותה של דודי זילברשלג ) כל תשומת הלב הציבורית תופנה אליה כי היא חוזרת והיא לא איבדה את מקור פרנסתה.

השאלה היא מי בעקבות הפרשה הזו לא חזר ואיבד את פרנסתו. אני מזכיר כי כותרות העיתונים זעקו כי פרשה זו דרדרה את מדינת ישראל לשפל שחיתות שלא היה כמוהו, עד היום לא ראינו כתב אישום בפרשה. מה שראינו זה בעיקר הדלפות , כותרות , מסקנות ומאמרים. לא ראינו נאשם אחד יושב על כסא הנאשמים.

כן . אגב מי שאיבד את פרנסתו היה ראש רשות המיסים ג'קי מצא. אני לא מכיר את האיש באופן אישי וסביר להניח שלא אזהה אותו אם אני אפגוש אותו ברחוב, אבל למר מצא אין לאן לחזור . אני ממש לא רוצה לחשוב מה זה אומר על היכולת לנכס את התקשורת לתועלת כלשהי ג'קי מצא לא חוזר, אני לא חושב שמר מצא יישאר נטול פרנסה, אבל הדינאמיקה הזו תשאיר את השרות הציבורי ללא אנשים.

ורוגז אחד לסיום ממש בקצרה - אתמול נחשף כי הכסף של ניצולי השואה לא יגיע אליהם באופן מלא. הלו ? מישהו יצא כאן מדעתו ? האם מישהו רוצה לשבור שיא עולמי באטימות אנושית ? נא להתעורר ומהר !!!