תקציב אמונה יעמוד על 292 מיליון שקלים

צמיחת שיא לתנועת הנשים הדתית עם תקציב העולה על זה של המשרד לאיכות הסביבה.
ליאורה מינקה:''זהו תקציב עם נשמה''.

עידן הראל 02/01/2008

(צילום: אורח)

הלת תנועת האשה הדתית לאומית בישראל, אשרה פה אחד את תקציבה השנתי של "אמונה" לשנת 2008'. התקציב עומד על סך 292 מיליוני  ₪, ומלמד על צמיחת שיא: לפני שלוש שנים היה התקציב 197 מיליון ₪, ומאז גדל בכל שנה באחוזים ניכרים.

"זהו תקציב עם נשמה" הגדירה יו"ר "אמונה", ליאורה מינקה "שכן מאחורי כל המספרים והנתונים מסתתרים הסיפורים האנושיים של מוסדות הילדים, של המעונות ומרכזי הייעוץ והסיוע למשפחות במצוקה".

מנכ"ל "אמונה", דוד הדרי, הציג בפני ההנהלה את הצעת התקציב, המצביעה על צמצום משמעותי של גרעונות שנים עברו, על פרעון סדיר של חובות ועל משמעויותיו של הסכם ההבראה החדש, שנחתם לאחרונה עם העובדים. בתנועה - כ-2500 עובדות ועובדים, והיא נחשבת לארגון הגדול ביותר בציונות הדתית.

ל"אמונה" יש 123 מעונות יום ברחבי הארץ ועוד 7 תינוקיות, ובהם כ - 8000 ילדים. התנועה מפעילה 10 בתי ספר ובתי ילדים עם כ-2500 תלמידות ותלמידים, וכן 12 מרכזי ייעוץ למשפחה, 26 סניפים ו - 17 בתי מדרש. כן שותפה "אמונה" בהפעלת מערך השרות הלאומי במסגרת "בת עמי", בה משרתות למעלה מ - 2000 מתנדבות. "תקציבן של מעונות היום שלנו, רק הוא לבדו, אינו נופל מתקציבו השנתי של המשרד להגנת הסביבה" ציין המנכ"ל, דוד הדרי.

יו"ר "אמונה", המנכ"ל ויו"ר ועדת הכספים, יפה פרץ, הגדירו יעדי צמיחה לשנה הבאה, בעיקר בתחומי החינוך והרווחה, והדגישו את הנתון המדהים - ממנו עולה כי תקציב התפעול והמינהל המרכזי של התנועה אינו מגיע אפילו לכדי 2% (!) מן התקציב הכולל והוא פחות מ - 5 מיליון ₪.

"התקציב הזה הוא תעודת כבוד לניהול ממוקד, חסכוני ויעיל, והוא מסמל גם את האופטימיות, את היצירתיות של אלפי עובדים מסורים, ואת המשך הצמיחה של הארגון". סיכמה ליאורה מינקה בתום ההצבעה והאישור בהנהלה, שהיו ללא התנגדות.