בתי כנסת בארה"ב תרמו 4 בתי כנסת ניידים חדשים לצה"ל

קהילת בית הכנסת 'ניו יורק' ובית הכנסת 'האמפטון' בניו יורק, ארה"ב, תרמה ארבעה בתי כנסת ניידים חדשים לצה"ל, בכך כולל של 144 אלף דולר.

טולי פיקרש 10/04/2007

קס השקת בתי הכנסת שנערך בחול המועד פסח בבסיס צה"ל בדרום הר חברון, בסמוך ליישוב סוסיא, ציין רב בתי הכנסת 'ניו יורק' ו'האמפטון' הרב מארק שנייר כי "זוהי מתנה קטנה המבטאת את רגשות ההוקרה וההערצה של יהודי ארה"ב לצה"ל".
הרב שנייר פנה לחיילים ולמפקדים ואמר כי "אתם, חיילי צה"ל, החזרתם את הכבוד והגאווה לעם היהודי, שבמשך 2000 שנים היה חלש וכיום, בזכותם, הוא יכול להרים ראש בביטחון. גורלנו כרוך בגורלכם".
הרב שנייר סיפר כי היוזמה החלה בתקופת מלחמת לבנון השנייה, במהלכה הופנתה בקשה לקהילה לתרום שני בתי כנסת ניידים לצה"ל. לדבריו, ההיענות וההתלהבות של חברי הקהילה הייתה כה גדולה ש"בסופו של יום נתרם סכום כסף שהספיק לרכישת ארבעה בתי כנסת ניידים".
יצוין כי צה"ל רכש עד היום כ- 45 בתי כנסת ניידים, בעיקר מתרומות מחו"ל, אשר משונעים ברחבי הארץ ומשמשים כבתי כנסת ניידים לחיילים הלוחמים. בתי הכנסת כוללים תשמישי קדושה כמו טליתות, תפילין וסידורים וכן ספרייה תורנית ובה עשרות ספרי קודש ולימוד. בנוסף, בתי הכנסת מצוידים במזגן וריהוט הולם.