מדינה יהודית בסתירות:דמוגרפיה והמפעל הציוני

מינה פנטון חברת מועצת עיריית ירושלים כותבת על הקשר המובהק שבין ציונות ליהדות.

מינה פנטון 20/01/2008

דרת מדינת ישראל כמדינה יהודית, אינה עניין של המדינות השכנות לנו ולא של אחרות בעולם כולו. בכל המגעים המדיניים, באופן חד משמעי, הפלשתינאים מודיעים על אי הכרתם במדינת ישראל - מדינת היהודים.

גם מצרים מתנגדת להגדרתה של מדינת ישראל כמדינה יהודית. על מדינת ישראל לעשות את הכל, בעיקר בתחיקה, כדי לשמר את ייעוד העם היהודי במימוש ההבטחה האלוקית "לך (היהודי) אתן את הארץ הזאת".

הבעיה, בה"א הידיעה, היא שלנו. כיצד אנו פועלים, אילו חוקים נחקקים בנדון, ומהי המשמעות המעשית במימוש המפעל הציוני.

הנושא התחדד באירוע הטרגי של מות המתנדב מאקוודור, מירי צלף, בקיבוץ עין-השלושה. דווח כי הוא הגיע לקיבוץ יחד עם עוד 9 מתנדבים מרחבי העולם. שלושה (בלבד) מן המתנדבים הם יהודים. המתנדבים הביעו את רצונם לעלות ארצה כישראלים מן המניין. כמו כן, נכתב כי בקיבוץ עין-השלושה "אין המקרה המצער הזה מונע מבעדם להמשיך את מפעל ההתנדבות הציוני".

האם המפעל הציוני הוא להביא ארצה מי שאינם יהודים? האם המפעל הציוני הוא לגרום לנישואי תערובת במכוון? האם המפעל הציוני הוא לעודד חוסר איזון דמוגרפי יהודי? האם המפעל הציוני, ביניהם פרויקט "בית במולדת", ואחרים בקיבוצים, הוא לחזק פעילות מיסיונרית, כמו למשל, בקיבוץ רמת רחל?

האם אחרי 60 שנות מדינה לא מבינים שציוני = יהודי בלבד!!! כל השאר, שאינם יהודים, הינם בחזקת אוהדים, נאמנים וכו'.

החזון הציוני הוא בניית מדינה יהודית, בארץ המובטחת לעם היהודי, באמצעות העלאת/הבאת יהודים מכל רחבי העולם להתיישב במדינת ישראל = מדינת היהודים.