ברקת:לבני מחלקת את ירושלים

יו''ר האופוזיציה בעירית ירושלים תקף את חברתו למפלגה שרת החוץ ציפי לבני:''במקום להביא תיירות לעיר הקודש מחלקים אותה''.

עמיעד טאוב 19/02/2008

(צילום: אורח)

''ר האופוזיציה בעיריית ירושלים ניר ברקת תקף היום את שרת החוץ ציפי לבני בהופעה בכנס ירושלים החמישי.

ברקת תקף את נאומה של חברתו למפלגת ''קדימה'' ושרת החוץ שבחרה להתעלם מסוגיית המשא ומתן על ירושלים:"אין עשן בלי אש. אנחנו שומעים את הבכירים את הפלשתינאים מרוצים מהתקדמות השיחות על ירושלים, אנחנו יודעים על ציר השיחות הסודי רמון-ראשיד ואין הכחשה של ראש הממשלה ושרת החוץ בנושא החשוב ביותר לעם היהודי שעומד היום על הפרק - אחדות ירושלים. את ירושלים צריך לחזק, לא לחלק."

''במקום לחזק את ירושלים נדרשים כל העת להילחם בתוך עם ישראל על הדבר הכי בסיסי והוא שלימות ירושלים. לא יכול להיות שבמקום להביא תיירות, במקום לבנות עוד יחידות דיור, במקום לבלום את הנטישה של אלפי צעירים את העיר אנחנו צריכים להיאבק במו"מ החשאי שרמון מנהל ביחד עם אבו ראשיד על עתידה של ירושלים'' אמר ברקת.

הפרופסור למשפטים אליאב שוחטמן נשא גם הוא דברים במושב המיוחד שהוקדש למעמד ירושלים כבירת ישראל ואמר שחוק יסוד ירושלים אוסר על הממשלה כל דיון על העברת הריבונות בירושלים לידיים זרות.

"לאחר מלחמת ששת הימים התעוררה השאלה מה עושים עם השטחים? השופט אגרנט, נשיא בית המשפט העליון אמר כבר אז שהשוטחים הם משוחררים ולא שטחים כבושים, גם שר המשפטים דאז הכריז כי בעתיד תספח מדינת ישראל את השטחים ששחררה במלחמת ששת הימים. האם אנחנו חיים במדינת חוק או במדינת צחוק? ישנו חוק יסוד ירושלים שאוסר במפורש מסירה של כל חלק מירושלים, אז אני לא מבין איך יושבת ממשלה בירושלים, ופה מצהירה בגלוי שרת החוץ שאנחנו מדברים על ירושלים? דברי שוחטמן.