לא רק בים המלח- בולען נוסף נפער בבני ברק

לא רק בים המלח , בולען נוסף שני בתוך חודשיים נפער אתמול בבני ברק כאשר חלק מאספלט בכניסה לחנייה בבניין בערי קרס , וכלי-רכב שהיה במקום נתקע באחד מגלגליו. לנהג שלום.

עודד בן צבי 20/02/2008

(צילום: אורח)

dir="rtl">גלגל של כלי רכב פרטי נתקע בתוך כניסה לחנייה שקרסה כתוצאה מהתמוטטות בור ספיגה בחצר פרטית  בבני ברק. אתמול בבוקר, קרס חלק מאספלט בכניסה לחנייה בבניין, וכלי-רכב שהיה במקום נתקע באחד מגלגליו. לנהג לא אירע מאומה.

אברהם טננבוים מזכיר העירייה ודוברה מסר, כי בחצר בניין הנמצאת בבעלות פרטית בבעלות פרטי ישנו בור ספיגה בגובה 15 מ' וברוחב 4 מ' ששימש לפני עשרות שנים את דיירי המקום, אך מאז הוא כבר לא פעיל וסגור. בור הספיגה שימש את דיירי הבית הקודם שנהרס לפני כ-25 שנה ועליו נבנה בניין אחר.

לדעת מומחים, כנראה, כתוצאה מהגשמים האחרונים התמוטטו קירות בור הספיגה, וכתוצאה מהנפילה הוא גם גרר עימו חלק מתקרת בור הספיגה וחלק מהאספלט המכסה את הבור וכתוצאה מכך נפער בור.

מיד עם קבלת ההודעה על קריסת הבור הנחה ראש העיר הרב ישכר פרנקנטהל, את אנשי התשתיות, ההנדסה ושירותי החירום להגיע למקום, ויחד עימם הגיעו אנשי כיבוי אש, משטרה, מד"א ו"הצלה גוש דן". איש לא נפצע, וכפי שנמסר, רק גלגל אחד של כלי-רכב נתקע במקום.

מר דוד סלחג'י, הממונה על מבנים מסוכנים באגף ההנדסה של העירייה בדק את המצב במקום, והזמין משאיות חול לכיסוי זמני, וכמו"כ דרש מהדיירים לכסות בביטון קבוע את המקום, הואיל ומדובר בבור הנמצא בחצר פרטית.

זהו הבולען השני שנער בעיר, רק לפני כחודשיים נפצעו קל מספר ילדים בעת שהלכו על המדרכה ותחת רגליהם נפער בולען בגודל של 5 מטרים הילדים.