"נפגשים בשביל ישראל"

ארגון 'צו פיוס' מקיים זו השנה השלישית מסע רגלי בשביל ישראל, והפעם בסימן 60 שנה למדינת ישראל. המסע יחל היום (ב-25 בפברואר) באילת ויסתיים בחול המועד פסח בתל-חי

עירית לוין 25/02/2008

(צילום: אורח)

(צילום: אורח)

גון 'צו פיוס' יזם בשיתוף עם עמותת אב"י בשביל ישראל, החברה להגנת הטבע, והמדרשה באורנים, את הפרויקט 'נפגשים בשביל ישראל'. המסע נערך זו השנה השלישית והפעם הוא יתקיים בסימן 60 שנה למדינה. המארגנים מזמינים למסע את הקהל הרחב: צעירים ומבוגרים, דתיים וחילונים, אזרחים מכל גווני הקשת הפוליטית והחברתית בארץ, המחפשים מפגש משמעותי ומאחד עם אנשים, מקומות ונופים - דרך הרגליים, הלב והנשמה. ניתן להגיע כיחידים, משפחות וקבוצות, בהתאם לדרגת הקושי של המסלול.

זהו מסע חווייתי של התחדשות, מפגש וזיכרון בנופי הארץ ובשאלות העומק של החברה הישראלית. כל אחד מוזמן לצאת מהבועה ולבוא להשתתף בחוויה של מפגש וטיול בשביל ישראל. במהלך המסע המשתתפים יפגשו אנשים ויבקרו בישובים ומפעלים שהם ציון דרך ב-60 שנות קיומה של מדינת ישראל. בנוסף, יזכירו את תש"ח ואת אלה שנפלו לאורך הדרך. במספר מקומות, הצועדים ירדו מתוואי השביל כדי לכבד מפעלים ומקומות, בהם 'עלי נגב' שליד אופקים, ירושלים, מרכזי קליטה ועוד. המסע יסתיים בתל חי בחוה"מ פסח, יום חמישי, 24.4.08.

השתתפות בהרשמה מראש באתר צו פיוס: www.tzavpius.org.il

לדברי עליזה גרשון, מנהלת ארגון 'צו פיוס': "אנו שמחים להמנות על יוזמי הפרויקט הנהדר הזה, שמזמן מיפגש חווייתי בין קבוצות ומיגזרים בחברה הישראלית. שביל ישראל מזמן מקום מיפגש אידיאלי, בו כל אחד מרגיש שייך, ובו קל יותר להתחבר ולמצוא את המשותף לכולנו. צו פיוס פועל בדרכים שונות לעידוד ההיכרות בין יחידים וקבוצות בחברה הישראלית. המסע הוא אחת הדרכים לעשות כן".