סטודנט במכללת ספיר נהרג מרקטת קסאם.הימין קורא לצאת למבצע ''חומת מגן 2''

רוני יחיא אב ל-4 וסטודנט במכללת שדרות נהרג היום מפגיעת קסאם.בשדרות ובאשקלון נחתו כארבעים רקטות שגרמו לעשרה פצועים במצב קל ולשני נפגעים במצב בינוני. הימין קורא לצאת למבצע נרחב ''חומת מגן 2''.

עמיעד טאוב 28/02/2008

(צילום: אורח)

טת קסאם קטלנית שנחתה היום במכללת ספיר שבנגב גרמה למותו של רוני יחיא בן 47 אב ל-4 מהמושב ביטחא שבדרום וסטודנט במכללת ספיר שחטף רסיס בליבו ונהרג.

במערכת הפוליטית הביעו זעזוע בעקבות מטח טילי הקאסמים שנחת בנגב המערבי, שגבה חייו של סטודנט ממכללת ספיר.

בתגובה, דרשו חברי כנסת מהימין מהממשלה, לצאת לאלתר למבצע 'חומת מגן 2' בעזה.

יו"ר סיעת הליכוד ח"כ גדעון סער אמר כי "בזמן שהממשלה משקיעה את כל מרצה במו"מ וירטואלי עם פרטנר חסר כל יכולת ביצוע בשטח - היא נכשלת בקיום התחייבותה הבסיסית ביותר: מתן ביטחון לאזרחי ישראל בעוטף עזה, הנתונים תחת מתקפת טילים המחריפה מיום ליום. זאת ממשלה שנכשלה בניהול המערכה בצפון ונכשלת בניהול המערכה בדרום".

ח"כ יובל שטייניץ אמר בתגובה כי "הכתובת הייתה על הקיר. השאלה הנשאלת כעת היא, האם לחכות לאסון גדול יותר או שמא לפעול מיידית למיגור תשתיות הטרור וחיסול תעשיית הרקטות ברצועת עזה.

ח"כ אריה אלדד (איחוד לאומי) טען כי "ההרוג במכללת ספיר שילם בחייו על מחדלי הממשלה. כל עוד תשלוט הממשלה הכושלת והמופקרת הזו, המתעלמת מחובתה להפסיק לאלתר ובכל מחיר את ההפצצה על יישובים יהודים בדרום, יהיו חיי תושבי הדרום בסכנת מוות".

יו"ר סיעת איחוד לאומי- מפד"ל ח"כ אורי אריאל אמר כי "ההרוג הוא תוצאה ישירה של ההססנות הממשלתית לערוך מבצע 'חומת מגן 2' בעזה. לכולם היה ברור שיום אחד הניסים יגמרו, ובכל זאת הממשלה מתה מפחד לערוך טיפול שורש ברצועת עזה". לדבריו, "לא נוכל להתחמק יותר מלחזור לשליטה מוחלטת ברצועת עזה והקמה מחודשת של ההתיישבות היהודים במקום".

ח"כ צבי הנדל הציע לשרי הממשלה ל"הפסיק להתלהם בדיבורים גבוהים ומיותרים להורות לצה"ל סוף סוף להיכנס לפעולה צבאית לכיבוש עזה ובכך להשיב את השפיות והשקט לתושבי הדרום".

ח"כ דוד טל (קדימה) אמר כי ישראל חייבת להגיב למתקפת הקאסמים, במהלכה נהרג סטודנט במכללת ספיר. "אני חושב שאנחנו מתקרבים לקצה גבול ההבלגה של צה"ל. הצבא מחויב להגן על אזרחי המדינה בכל מקום. אני קורא לשר הביטחון ולראש הממשלה להגיב בצורה כואבת, כי אחרת בזמן הקרוב ימותו ישראלים נוספים", דברי טל.

ח"כ אליהו גבאי(מפד''ל) אמר בעקבות ההרוג ירי הקסאמים היום לשדרות: "ראש הממשלה מחבק את היפנים כאשר בחזית הדרומית מתים ישראלים. אחרי יותר מ- 7 שנות קסאמים, אזרחי ישראל ראויים ליותר מאשר שלטון אולמרט וברק, זו ממשלה הפושעת לבטחון אזרחיה''.

בהתאחדות הסטודנטים הארצית קקראו היום לראש הממשלה ולממשלת ישראל למגן את שדרות ולמצוא פיתרון במיידי. ''התאחדות הסטודנטים הארצית שולחת את תנחומיה למשפחת ההרוג, ומחזקת את הסטודנטים ואת תושבי שדרות'' נאמר בהודעת ההתאחדות.

כן צויין כי  ביום ב' אגודת הסטודנטים של מכללת תל חי תגיע לשדרות על מנת לשמח ואף לו במקצת את תושבי העיר.

בארגון זק''א אמרו היום כי נגמרו הניסים אלישיב בוכבוט מתנדב זק"א בשדרות סיפר על המצב הקשה בעיר:"אנחנו חיים במלחמה אמיתית אין יום ללא נפילת טילים ובדרך נס במספר יחסי אין הרבה נפגעים, היום בשעות הצהרים קיבלנו דיווח מהמקוד על פגיעה ישירה בתוך שטח מכללת ספיר כשהגענו למקום דקות אחדות לאחר הפגיעה טיפלנו בשלושה נפגעים בניהם הרוג אחד מדובר באירוע קשה וברגעים אלו אנו מסיימים את עבודת הקודש באיסוף ממצאי ההרוג בזירת הפגיעה. זו שמחה עם הרבה עצב מצד אחד יש כל כיום ניסים וכמעט ואין נפגעים בנפש אבל כנראה שגם לניסים יש גבול והיום הנפילות היו קטלניות" ומוסיף " אנו קבוצת מתנדבים הפועלים בשדרות מסביב לשעון כל מי שיוצא מהאזור חייב לדווח על מנת שיהיה צוות שלם בכוננות תמידית, אני מקווה שימצא פיתרון למצב התושבים בשדרות ממש מותשים מהמלחמה פה".