החינמונים מגיעים גם לציבור החרדי

תופעת החינמונים מגיעה גם לציבור החרדי, לאחר 60 שנות שליטה של 'יתד נאמן' ו'המודיע' על העיתונים היומיים החרדים היחידים הופץ אתמול עיתון יומי חדש לציבור החרדי אשר יחולק בחינם.

עודד בן צבי 06/03/2008

(צילום: אורח)

לאחר 60 שנות שליטה ללא עוררין על עולם התקשורת החרדי של העיתונים 'יתד נאמן' ו'המודיע' הופץ אתמול עיתון יומי חדש המיועד לכלל הציבור החרדי ולא רק לפלגים או חסידויות שונות.

העיתון שנקרא 'יום חדש נולד בבית היוצר של השבועון החרדי 'בשעה טובה' אשר נחשב לעיתון בעל אג'נדה פוליטית ימנית חדה ונחשב ל'פורץ דרך' וה'ילד הרע' של עולם התקשורת החרדית כאשר אינו נוהג ל'צנזר' ידיעות שבשאר העיתונים מעדיפים להצניע.

גורמים בעיתון סיפרו כי העיתון 'נולד' מתוך כוונה 'להביא את כל האמת ורק האמת' לדבריהם נוצר מצב שבגלל שיוך פוליטי של עיתון מסוים לרב מסוים 'נמחק' ממנו תוכן רב שאינו רצוי. הדברים מיוחסים למספר תקריות שאירוע בחודשים האחרונים בישיבה שנחשבת כ'ספינת הדגל' של הציבור הליטאי ישיבת פוניבז' שבבני ברק, שם אירעו מספר תקריות אלימות על רקע מאבקי שליטה בראשות הישיבה אשר וצעדי מחאה שבאו בעקבותיהם לא סוקרו עקב שיוכם הליטאי לעיתון בנשמע לרבנים ליטאים 'יתד נאמן'.

'העיתון מחולק בשלב זה בחינם בקיוסקים ובמרכזי אוכלוסייה ובקרוב יורחב קו ההפצה'- מבטיחים בעיתון. בעיתון אומרים כי למרות ה'חופש' של העיתון גם עליו מפקחים ועדת רבנים שתעניק את ההכשר לידיעות ותפסול את אלו שאינם בגדרי הצניעות המקובלים.