פרס ישראל למפעל חיים- לסוכנות היהודית

בשנת ה- 60 למדינת ישראל יוענק לסוכנות היהודית פרס ישראל למפעל חיים על תרומתה המיוחדת לחברה ולמדינה.

עודד בן צבי 26/03/2008

(צילום: אורח)

'זהו יום של התרגשות, סיפוק וגאווה', אמר יו"ר הסוכנות היהודית, זאב בילסקי. 'הענקת פרס ישראל לסוכנות היהודית בשנת ה- 60 למדינה היא ביטוי סמלי שמשקף את תרומתה המרכזית של הסוכנות היהודית להקמת המדינה ולחיזוק החברה הישראלית במהלך 80 שנות פעילותה. הסוכנות היהודית תמשיך לפעול להבאת עולים מכל קצוות תבל, להעמקת החינוך היהודי בתפוצות ולחיזוק החברה הישראלית'.

בילסקי הודה למנהיגי הסוכנות היהודית לדורותיהם, לשותפיה בעולם היהודי ובישראל, לחברי חבר הנאמנים ולעובדי הסוכנות היהודית וההסתדרות הציונית העולמית. הוא ציין כי הסוכנות מקבלת את הפרס גם בשם הקהילות היהודיות, הפדרציות והארגונים היהודיים ברחבי עולם שניצבים מאחורי פעילות הארגון מזה עשרות שנים ובראשם איחוד הקהילות היהודיות של צפון אמריקה (UJC) וקרן היסוד.

יו"ר הסוכנות ציין את הצטרפותם החשובה של שותפים נוספים למאמצי הארגון בשנים האחרונות ובהם הקרן לידידות-ירושלים ופילנתרופים ישראלים.

גזבר הסוכנות היהודית, חגי מירום, אמר כי הסוכנות היהודית היא גוף ייחודי המשותף ליהדות התפוצות ולחברה הישראלית. 'אין אח ורע לשותפות הגורל, למפעל העלייה ולהמשך החינוך היהודי בתפוצות שבו עסקה ותמשיך לעסוק הסוכנות היהודית. הסוכנות תמשיך למלא תפקיד מרכזי והיסטורי בחיזוק הקשר עם העם היהודי ובהעמדת מדינת ישראל במרכזו'.

במהלך השנים הפכה הסוכנות היהודית יחד עם שותפיה לגשר שבין העם היהודי בתפוצות לבין מדינת ישראל וממשלת ישראל והיא מהווה היום את השותפות היהודית הגלובאלית הגדולה בעולם להבטחת המשכיותו של העם היהודי ולביסוסה של מדינת ישראל, כמרכזו של העולם היהודי.