חבורת צעירים תקפה את הרב הצבאי הראשי לשעבר

במהלך תפילה בכותל המערבי הותקף הרב וייס ע''י חבורת צעירים.רבני הציונות הדתית פרסמו גינוי חריף.

עמיעד טאוב 14/04/2008

(צילום: אורח)

ב ישראל וייס לשעבר ששימש כרב הצבאי הראשי לפני הרב רונצקי הרב הנוכחי וכיהן בתפקידו גם במהלך תוכנית ה''התנתקות'' מה שעורר עליו את זעמם של אנשי הימין ממשיך להיות מותקף ע''י פעילי הימין.

לאחר שהותקף במהלך הלוויתו של יהודה גרינפלד ז''ל, נערכו הפגנות מול ביתו וכרוזי נאצה הופצו בגנותו ע''י פעילי ימין הגיעה הפעם העוינות לשיאה כאשר הותקף הרב וייס ע''י קבוצת צעירים בעת שביקש להתפלל בכותל המערבי בתחילת החודש.

על פי החשד ופרטי התלונה שהגיש הרב וייס במשטרה הוא הותקף בבעיטות קללות ויריקות ע''י הצעירים.

רמת האלימות כלפי הרב זעזעה את רבני הציונות הדתית שיצאו בגילוי דעת חריף כנגד ההתקפות.

בגילוי שיפורסם בסוף השבוע בעלון השבת של צהר כותבים הרבנים:"במהלך תפילה ליד הכותל המערבי, תקפה חבורת צעירים את הרב ישראל וייס שליט"א הרב הראשי לצה"ל לשעבר. התקיפות כללו עלבונות, יריקות ומכות אגרוף, עד שחולץ מלינץ' ע"י המשטרה.

אנו הח"מ מוחים בכל תוקף על העלבונות והאלימות האסורים נגד כל אדם מישראל וק"ו נגד ת"ח. אנו קוראים לכל מי שהיה לו חלק במעשה זה , לבקש מחילה מהרב וייס. חותמים בצער, בבושה ובדמע.

על המכתב חתומים כמה מבכירי רבני הציונות הדתית וביניהם:הרב אהרן ליכטנשטיין שליט"א- ראש ישיבת הר עציון, הרב חיים דרוקמן שליט"א- ראש ישיבות בני עקיבא, הרב יעקב אריאל שליט"א- הרב הראשי של ר''ג ונשיא צהר, הרב שלמה אבינר- ראש ישיבת עטרת כהנים, הרב רפי פויירשטיין- יו"א ארגון רבני צהר, והרב דוד סתיו חבר הנהלת ארגון רבני צהר, הרב הראשי שהם.