דיון דחוף בשגרירות על בחורי הישיבה העצורים ביפן

מזה שבועיים יושבים במעצר בבתי כלא שונים ביפן שלושה בחורי ישיבה שנתפסו כאשר בכליהם שמונה ק"ג כדורי אקסטזי. היום התאספו בכירים במגזר החרדי בשגרירות יפן בכדי לזרז את הטיפול בהם.

עודד בן צבי 14/04/2008

(צילום: אורח)

כינסו דחוף של בכירים בעולם החרדי נערך היום במטרה לשחרר את בחורי השייבה הכלואים ביפן בחשד לסחר בסמים.

במפגש לקחו חלק עו"ד ציבין- פרקליטתם של העצורים, הרב שפרן כמה רבנים מחסידות סאטמר שאחד מבחורי הישיבה העצורים משתייך אליה. ח"כ מאיר פורוש מיהדות התורה ויו"ר התנועה להגינות שלטונית עו"ד מרדכי אייזנברג.

כאמור, שלושת העצורים תושבי בני ברק, ירושלים וביתר עלית התבקשו להעביר עתיקות מאמסטרדם ליפן תמורת תשלום אך הם לא ידעו כי מדובר בהרבה מעבר לעתיקות.

בדיון דנו המשתתפים בהיבטים המשפטיים של הפרשה ומה ניתן לעשות על מנת לשחרר את הבחורים. ועוד נקבע כי על אותם אנשים ששלחו את הבחורים ל'הרפתקה' מוטל עליהם דין רודף. הרבנים ציינו כי יש לעשות הכל על מנת למגר את התופעה.

בדיון ביקשו הנוכחים מהשגריר היפני להעביר לבחורים מצות שמורות לקראת הפסזאת לאור העובדה כי לפי החוק היפני במשך 21 יום אי אפשר לבקר אותם מלבד עורך דינם.

עו"ד ציבין סיפר לכתב 'דתילי': נפגשתי עם הקטין מבין השלושה, ניתן לראות כי היפנים מתייחסים אליהם בצורה הוגנת, היחס ההומניטרי שהם מקבלים טוב יותר מהרבה מדינות במערב ובארה"ב. אני בטוח שהיפנים יגלו מהר כי הצעירים הם תמימים שנפלו קרבן לרשת אשר מערימה ומנצלת את תמימותם של בחורי ישיבה שלא מכירים בסכנה."

בדיון הבטיח השגריר שהטיפול יזורז ושהתיק יגיע לשולחנו של התובע הכללי של יפן ובכך לקצר תהליכים. "אם היפנים ישתכנעו ש'עבדו עליהם' יש סיכוי שיגרשו אותם מיפן' אומר עו"ד ציבין.

מרדכי אייזנברג יו"ר התנועה להגינות שלטונית אומר לכתב 'דתילי': 'אני חש בושה שאנשים מתוך החברה בישראל הפילו בפך שלושה בחורים תמימים באופן שעלול היה לגרום נזק רב לחברה ביפן ובממשלתה, על כך אני מרגיש חובה להתנצל ולהבטיח שאפעל בקהילה שלנו למען לא יישנה דבר שכזה בכל מקום בעולם ולא כלפי יפן.'