התשובה לפיגוע:מועצת בנימין פותחת מסלולי טיול חדשים לבני הנוער

בעקבות הפיגוע הקטלני במטיילים בסמוך לנווה צוף בשבוע שעבר יוצאת מועצת בנימין ביוזמה חדשה הכוללת מגוון טיולים באזור.ראש מועצת מטה בנימין אבי רואה: ''נפעל כדי שבני הנוער ימשיכו לטייל בבנימין ונפתח מסלולי טיול נוספים''

 

עמיעד טאוב 02/07/2008

(צילום: אורח)

ot; נפתח מסלולי טיולים שלא טיילו בהם עד היום. חשוב לנו שניתן יהיה להגיע לכל פינות החמד בבנימין." כך התבטא השבוע ראש המועצה האזורית מטה בנימין בעקבות הפגיעות החוזרות ונשנות במטיילים בנחלי יו"ש.

כזכור בשבוע שעבר פגעה קבות מחבלים במספר נערים שטיילו בסמוך ליישוב נווה צוף מה שהוביל לזעם רב בישובי בנימין.

מועצת בנימין החליטה כי המענה לפיגוע ינתן בצורת הגברת הטיולים באזור והחלה לפעול לסימון מסלולים חדשים לבני הנוער. 

כחלק ממגמה זו, עובדים בימים אלו במועצת בנימין ביחד עם בי"ס שדה עופרה על הפיילוט הראשון של הכשרתו של וואדי מזו'ר דרומית ליישוב דולב, ועל הכשרתו של ואדי דולב בצפון היישוב. למהלך הכשרת המסלול שותפים נוער היישוב, הרבש"ץ ורכזת הקהילה.

המסלולים יוכשרו להליכה וכן יוצבו בו שלטים וסימוני דרך. סימוני הדרך ונקודות הציון במסלול יוכלו להביא ל- 'שפה משותפת' בין הצבא לאזרחים וכן למניעת טעויות בניווט. לאחר הכשרת המסלול יופצו בציבור הוראות בטיחות מפורטות לכל מסלול, למי יש לפנות לפני התחלת המסלול ולדווח.

בעתיד מתכוונים במועצה האזורית בנימין ובבית ספר שדה עופרה בשיתוף עם הצבא להכשיר ולסמן מסלולים נוספים: במרכז בנימין- עין הוד ומעיין הגבורה בסמוך שילה. כמו כן מתכננים על הכשרת המסלול שירד עד נחל רשש בבקעה שיאפשר מסלול של יום וחצי למיטיבי לכת עם אפשרות ללינה בגיתית.

רואה: "נערים שחשקה נפשם במסלול מסוים יכולים לפנות אלינו, ואנו נסייע לפתוח אותו ולאפשר את ההגעה אליו." רואה סיפר כי המועצה ועמותת התיירות שלה בשיתוף בית ספר שדה עפרה, בתיאום עם רשויות הצבא, עומדים לפתוח מסלולי טיול נוספים, הכוללים גם מסלולים אתגריים עבור הנוער, שרוצה מטבע הדברים לטייל ולגלות מסלולים חדשים. רואה: "בימים אלו אנו עומדים לשפץ שני מעיינות במסגרת זו- בסמוך ליישובים עטרת ונחליאל בשיתוף בית ספר שדה עופרה."

"אנחנו נמשיך לעודד טיולים", מוסיף מוטי יוגב, סגן יו"ר המועצה, "אך כל טיול כזה מחייב תיאום קפדני עם רכזי הביטחון ועם כוחות הביטחון, וכן נשיאת שני נשקים ארוכים בידי בוגרי צבא, ומכשיר קשר. אם רוחצים במים, אחד מנושאי הנשק צריך לאבטח את הרוחצים" אמר יוגב.