תנועת ''כולנו'' מוציאה צו 8 לציונות הדתית

יוזמת ''כולנו'' תוספת תאוצה. ב-י'ט-תמוז ייערך כנס ליישום היוזמה. רבני הציונות הדתית, אנשי אקדמיה, תנועות הנשים, אנשי הקיבוץ הדתי, נציגי הפריפריה, אנשי ימין ושמאל בציונות הדתית והשמיניסטים הבטיחו את השתתפותם והם צפויים להוציא צו 8 לפוליטיקאים בקריאה לאחדות השורות.

כתב דתילי 13/07/2008

(צילום: אורח)

ום ג' י''ט תמוז ה- 22 ליולי, ייערך במכון מאיר בירושלים כנס ראשון של תנועת ''כולנו'' לאיחוד הציונות הדתית וביצוע פריימריס פתוחים לבחירת נציגיה לכנסת.

עד כה כבר הבטיחו את השתתפותם בכינוס נציגי כל גווני הקשת בציונות הדתית. בין אישי הציבור שחתמו על העצומה וצפויים להשתתף: רבני הציונות הדתית:הרב אליקים לבנון, הרב אלישע וישליצקי, הרב אריה שטרן. בין נציגי תנועות הנשים:יו''ר בת עמי יפה גיסר, יו''ר תנועת אמונה ליאורה מינקה, יהודית שילת, רחל סילבצקי, שרה עליאש ועוד. בין נציגי האקדמיה: פרופסור אליאב שוחטמן, ד''ר אשר כהן, פרופסור חיים גבירצמן פרופסור יוסי כץ ועוד. בין נציגי הפריפריה וההתיישבות:אל''מ במי'ל מוטי יוגב, הרב משה אוחיון, אפרת בדיחי ואנשי הקיבוץ הדתי.

כמו כן ישתתפו בכינוס ואף ישאו דברים נציגי ''השמיניסטים'' אשר יצאו לפני מספר חודשים בדרישה לאחדות השורות לקראת הבחירות הבאות.

כזכור פרסמו לפני מספר חודשים מארגני היוזמה קריאה להצטרפות שזכתה לתמיכה רבה ולאלפי חותמים על עצומת היוזמה המייצגים מגוון רחב של אישי ציבור בולטים בציונות הדתית וביניהם בין היתר:הרב חיים דרוקמן, הרב יובל שרלו, הרב אהרון אייזמן, הרב יהושע ויצמן, הרב אבי גיסר, אורי בן נון, אבי רט, שאול שיפ, תא''ל במיל' אפרים לפיד , בנצי ליברמן, פרו'פ איתמר ורהפטיג, פרו'פ יוסי כץ, גונן גינת, דובי טל, צביקי בר חי ועוד.

על פי התוכנית תוקם מפלגה אחת שתשקף את גווניה של הציונות הדתית והמזדהים איתה אשר חבריה ייבחרו ע''י הציבור בפריימריס פתוחים .

על פי התוכנית תוקם מועצה ציבורית שתהיה מורכבת משופטים לשעבר, רבנים ואנשי ציבור,שילוו וינחו את כל שלבי האיחוד הפוליטי וירכיבו מתוך כלל המועמדים, רשימה של כ- 50 מועמדים , ומתוכם 5 מועמדים או יותר לראשות הרשימה כאשר כלל הציבור ייבחר את מועמדיו לכנסת ולראשות המפלגה בפריימריס פתוחים.

ד''ר אשר כהן מחברי צוות ההיגוי של היוזמה אומר כי:''השעה היא שעת חירום לציונות הדתית שמותקפת מכל עבר בנושא התקציבי והאידיאולוגי כאחד. זהו כינוס ראשון בלבד בסדרה של כינוסים מתוכננים שמטרתם להעביר את הציונות הדתית מקיטורי ימי שישי בבתי הכנסת וסביב שולחנות השבת לשלב של מעשה שתכליתו הגדלת הכוח הפוליטי''.