כאן יהלום בפעם האחרונה.רות סוף.

מי לא רוצה לשמוע את ''קול שאול'' תוכניתו של  שאול יהלום ברדיו ''קול חי''? תוכניתו של השר לשעבר בוטלה לטענתו בגלל המסרים הציוניים.ברדיו קול חי מכחישים.

עמיעד טאוב 05/08/2008

(צילום: אורח)

האם שוב תשמע המהדורה האנטי ציונית ברדיו קול-חי? גורמים במפד''ל טוענים כי ח"כ לשעבר, שאול יהלום, הודח מהגשת תכניתו האישית בימי שישי, משום שיש כנראה "משגיחים" בתחנה, שמצאו ודיווחו כי תכניתו נושאת ניחוחות ציוניים ולאומיים מדי, אשר עלולים לפגוע באזנם הרגישה ובציפור נפשם של המאזינים החרדים.

יהלום שהינו עיתונאי במקצועו הגיש מידי יום שישי בשעות הבוקר את תוכניתו ''קול שאול'' במסגרתה נהג לעסוק בענייני אקטואליה כאשר בין היתר הוא משלב בתוכניתו נושאים כגון תרבות וקולנוע וכן עוסק רבות בארגון רבני 'צהר' ובתנועת הנשים הדתית ''אמונה''. בחירת תכנים שככל הנראה לא נעמה לאוזניהם של קברניטי התחנה.

גורמים בענף התקשורת העריכו כי הסיבה להדחתו של יהלום הינה איבוד המונופול של רדיו ''קול חי'' בקרב המחנה החרדי זאת עם הענקת זכיון שידור חדש לתחנה החרדית הספרדית "קול ברמה" דבר שהעלה חשש בקרב אנשי 'רדיו קול חי'' מפני בריחת מאזינים וגרם להתחרדות נוספת בתכני הערוץ.
יצויין כי בניגוד ליהלום ימשיך חברו למליאת הכנסת ח''כ ישראל אייכלר לשדר 4 פעמים בשבוע תוכנית אקטואליה.

יהלום סיפר כי התירוץ שקיבל לביטול תוכניתו הינו:''שינויים בלוח המשדרים'' והוסיף כי לדעתו את הסיבה האמיתית לביטול התוכנית היוותה העובדה ש''הייתה זו אחת התוכניות היחידות שנתנו במה לציונות ככלל ולציונות הדתית בפרט דבר שלא התאים לקו החרדי של התחנה''.

מרדיו קול חי נמסר כי התוכנית בוטלה כחלק מרענון התוכניות המשודרות המתבצעת מיד עונה וכי ליהלום הוצעה תוכנית חלופית בשעות הערב אך הוא סרב.