הפנים החדשות של יהדות צרפת

איחוד בתי הכנסת ערך קבלת פנים חגיגית לנשיא החדש של ה''קונסיסטואר'' בצרפת ד''ר יואל מרגי שיפעל לחיזוק הקשרים בין הקהילות היהודיות בצרפת למדינת ישראל.

עמי שרון 27/08/2008

(צילום: אורח)

לת פנים חגיגית לכבודו של הד"ר יואל מרגי לרגל בחירתו כנשיא "הקונסיסטואר המרכזי" - מועצת איחוד הקהילות היהודיות בצרפת, התקיימה אתמול במרכז מורשת בגין בירושלים במעמד השר הרב יצחק כהן, השר לשירותי דת בממשלת ישראל, הרב יונה מצגר, הרב הראשי לישראל, הרב דוד משאש, הרב הראשי לפריס, ששיבחו את בחירתו של הד"ר יואל מרגי כבעלת משמעות חשובה מאוד בחיזוק הקשרים ובהעמקתם בין הקהילות היהודיות בצרפת לבין מדינת ישראל.קבלת הפנים התקיימה בהשתתפות נשיאי קהילות, ראשי ארגונים ומוסדות חינוך ואישי ציבור מישראל ומאירופה.

את קבלת הפנים החגיגית רבת המשתתפים פתח מר אליעזר שפר, יו"ר הארגון העולמי של בתי הכנסת והקהילות האורתודוקסיות, שציין את בחירתו של הד"ר יואל מרגי, בן 47, רופא בכיר בעל מוניטין עולמיים ובנו של הרב יעקב מרגי, כציון דרך בהתחדשות המנהיגות היהודית בצרפת, תוך שימת דגש על החינוך היהודי, החיזוק הקהילתי והמחויבות העמוקה למדינת ישראל.

בדברי ברכתו של הרה"ג הראשון לציון, הרב שלמה משה עמאר שליט"א, הרב הראשי לישראל נאמר בין השאר: "ברכות יעלה על האיש היקר הרופא הנאמן בר אבהן ובר אוריין, איש חי ורב פעלים פריו קודש הלולים ד"ר יואל מרגי, ישמרהו צורו לעד".

בדברי ברכתו של עו"ד חגי מירום, גזבר הסוכנות היהודית, נאמר: "ד"ר יואל מרגי, מהווה דוגמה ומופת למנהיג יהודי זקוף קומה וגאה, המקדיש את כל מרצו ויכולותיו למען חיזוק חיי הקהילה היהודית בפאריס ובכל צרפת".

"הקונסיסטואר המרכזי" של יהודי צרפת נוסד על ידי נפולייאון הראשון לפני כ-200 שנה, והוא מקיף כיום 250 קהילות יהודיות בכל רחבי צרפת במגוון רחב של שירותים רוחניים וקהילתיים.

את האירוע ארגן והנחה יצחק דהן המשמש כאיש הקשר לקהילה היהודית בצרפת מטעם הארגון העולמי של בתי הכנסת האורתודוקסיים.

בתמונה:השר הרב יצחק כהן, השר לשירותי דת בממשלת ישראל מברך את הד"ר יואל מרגי. לידו, מר אליעזר שפר, יו"ר הארגון העולמי של בתי הכנסת והקהילות האורתודוקסיות, הרב יונה מצגר שליט"א, הרב הראשי לישראל, הרב דוד משאש, הרב הראשי של פריס ומר יצחק דהן.