בקרוב מאוד:מפלגה דתית ציונית מאוחדת

בעקבות התקדמות המגעים בין המפד''ל תקומה ומולדת החליט יו''ר המפד''ל לכנס את מוסדות המפלגה. ח''כ אורלב:''יש לקבל החלטה היסטורית שתחזיר את הציונות הדתית להיות גורם מרכזי בציבוריות הישראלית''.

עמיעד טאוב 28/08/2008

(צילום: שוקי זוהר)

ריח הבחירות שכבר נישא באוויר כמו גם הכישלון הציוני דתי בבחירות האחרונות והיוזמות הציוניות דתיות (''כולנו'', ''השמיניסטים'', הרב ברון) נותנים את אותותיהם ולאחר תקופה ארוכה של משא ומתן חשאי בין מפלגות המפד''ל, תקומה ומולדת על הקמת רשימה מאוחדת קרובים הצדדים להסכמה על הליכה משותפת לבחירות הקרובות.
את המגעים הובילו יו''ר ה'מפד''ל' ח''כ אורלב, יו''ר 'מולדת' ח''כ הרב בני אלון ויו''ר 'תקומה' ח''כ צבי הנדל.

על פי ההסכמות הצפויות ייבחר ראש הרשימה המאוחדת בפריימריס פתוחים לכל מצביעי הציונות הדתית ואילו חברי הכנסת ייבחרו ע''י מועצה ציבורית מוסכמת שתורכב מאנשים מובילים בציונות הדתית החל מהתחום התורני, דרך התחום המשפטי וכלה בתחום העסקי.

לאור ההתחממות במגעים החליט יו''ר המפד''ל לכנס את מוסדות המפלגה על מנת לדון בחיבור ובמשמעויותיו.

ביום רביעי הקרוב צפוייה להתכנס במשרדי המפלגה, ברחוב דובנוב בתל אביב, הוועדה המתמדת של המפד"ל. כאשר ההזמנות הרשמיות ל 31 חברי הוועדה כבר נשלחו ע"י יו"ר הוועדה שאול יהלום.
מטרת הישיבה הינה אישור פרוצדוראלי של בקשתו של יו"ר המפד"ל ח"כ זבולון אורלב, לאשר את כינוס וועידת המפד''ל שלה נתונה הסמכות לקבל החלטות בשם המפלגה.

מטרת הוועידה כאמור הינה אישור ההחלטה היסטורית שאותה מוביל אורלב והיא - הקמת מפלגה חדשה שתהיה משותפת למפד"ל ולסיעות השונות המרכיבות את האיחוד הלאומי. מפלגה שתאחד בפועל את גווני הציונות הדתית למפלגה אחת, חדשה ומשותפת. 

יו''ר המפד''ל אמר לדתילי כי המדובר בהחלטה היסטורית כגון זו שהתרחשה לפני 52 שנה כאשר תנועות המזרחי ותנועת הפועל המזרחי הקימו את המפד''ל.''רק איחוד אמיתי יחזיר את הציונות הדתית להיות גורם מרכזי בציבוריות הישראלית'' אמר אורלב.

יצויין ח"כ אלי גבאי המתנגד למהלך פנה לחברי הועידה והציג את דעתו בנושא השוללת את האיחוד במתכונתו הצפויה.

*סייע בהכנת הידיעה רז קיל.