יו"ר אגודת ישראל בירושלים הרב מנחם פרוש, מודאג מעתידו של הכותל המערבי

יו"ר אגודת ישראל בירושלים, הרב מנחם פרוש, מזהיר : "אם לא ניאבק כעת, אנו מתקרבים למצב שלא נוכל להתפלל בכותל המערבי!"

דפנה אנקור 11/09/2008

dir="rtl">הרב מנחם פרוש (94) בראיון מיוחד ל"ארץ ישראל שלנו" מביע דאגה חמורה מהמצב בירושלים והמשא ומתן המדיני שאולמרט מנהל. פרוש מספר בנוסטלגיה כיצד הצליח לחלץ מידי רבין שלא ימסור את קבר רחל לרשות הפלשתינאית, וכן כיצד הצליח לשכנע את השגריר מרטין אינדיק לא למסור את אבו דיס לערפאת, בתקופת ממשלת ברק, למרות החלטת הממשלה.

כאשר הרב מנחם פרוש נשאל על כך שהממשלה מדברת כיום על מסירת חלקים מירושלים ומיהודה והשומרון, השיב פרוש "נער הייתי וגם זקנתי. מאז קום המדינה, וגם קודם לכן, בזמן הבריטים, לא היינו במצב מסוכן כפי שאנחנו כיום. 'בימים ההם אין מלך בישראל'. יושבת לה חבורת אנשים במחתרת, ומוכרת את ארץ ישראל לערבים, וזה מפחיד מאוד. גם שלטון מפ"ם לא היה גרוע כמו היום. מצב אומלל ביותר. אז הייתה לפחות אוזן קשבת. מצב כמו היום לא היה מעולם. אין מי שמכוון מה כן ומה לא, 'איש הישר בעיניו יעשה'. הפקרות מוחלטת.

"אם, חלילה, יעלה בידם למסור את סביבות העיר העתיקה, העיר העתיקה תיכבש מחדש על ידיהם, המשמעות של כך היא חורבן ירושלים, ואנה אנו באים? במצב כזה לא נוכל להתקרב לכותל המערבי. השלטון עושה היום כל מה שעולה על דעתו, ואין מי שיעצור אותם".
מה לדעתך הפתרון למצב הסבוך?
"דבר ראשון, להחליף מיד את השלטון, שיהיה שלטון יציב, שיהיה אפשר לפעול לעצור את הדברים".

פרוש האב, מתייחס למועמדות בנו על ראשות העיר ואומר "מאיר הוא איש ירושלים. האופי שלו ומחשבותיו נתונים לירושלים. מאיר זכה לבנות בירושלים ובסביבותיה. אני מאמין שכראש עיריית ירושלים, יהיה בידו הכוח להגן על ירושלים מידי כל הקמים עליה, ולשמור על ירושלים שלֵמה ומאוחדת גם מול אלו שינסו לפגוע בה".